Novinky

LIKE RATS FROM A SINKING SHIP + ASTPAI + SLATES v Klubu 007 Strahov

Rakousko má specifickou a silnou hardcore/punkovou scénu: od Anti-Maniax, přes Rentokill, Plague Mass až po Astpai. Hudebníci jsou většinou otevření, upřímní srdcaři, kteří tím, co dělají, žijí, a nic jiného ani nemají. Díky nasazení a nikdy nekončícímu turné se Rentokill podařilo dostat do povědomí lidí asi nejvíc, ale nedávno kapela odešla na odpočinek a Astpai, kteří byli většinu času v těsném závěsu, teď přebírají jejich roli. Momentálně jsou to nejlepší, co může Rakousko v punk rocku nabídnout, a poslední deska Heart to Grow je toho důkazem.

Like Rats From A Sinking Ship jsou z trochu jiného těsta, a sice experimentálně hardcoreového. Severská parta na to jde od svého vzniku v roce 2007 trochu jinak, než je v podobných patričkách obvyklé: míchá extrémní a kupodivu i dostatečně zábavný nářez s chytrými postupy a odlehčenou “intošskou” elektronikou. Přesto si je nespletete, protože naživo vám urvou hlavu. Následníkem debutového EP Sxy Sxy Gsw je letošní velká deska We Get Along Like a House on Fire, kterou produkoval Alex Newport (At the Drive-In, Two Gallants, Locust, Pissed Jeans, Melvins).

Slates utvrdí v tom, že má smysl hledat a zajímat se o novou muziku, neznámá uskupení a objevovat. Slates jsou typická punk rocková, rocková, rock’n’rollová kapela. Neobjevili kolo ani nový lék na rakovinu, ale “jen” napsali dvě skvělá alba, kde je kopec energie a dost dobrých nápadů a melodií na to, abyste je chtěli poslouchat dokolečka. Možná je to tím, že náladou připomínají Wipers, Fugazi, Husker Du nebo Hot Water Music, možná je to upřímnost, která z toho čiší, možná je to špinavý zvuk z analogového pásu z nahrávky… A funguje to. První desku dávají Slates zadarmo na bandcampu, druhá je neméně boží. Nepropásněte.

LIKE RATS FROM A SINKING SHIP + ASTPAI + SLATES
ČTvrtek 15.9. od 19.00
Praha, Klub 007 Strahov
Vstupné 200 Kč

Foto: Astpai