Novinky

Red Bull Soundclash vol. II nabízí další indície ke kapelám

První indícií byla informace, že obě hudebně soupeřící strany za dobu svých muzikantských existencí získaly dohromady šestnáct cen Anděl. Nepomohlo? Nevadí! Organizátoři pro vás mají další sadu nápověd. Tentokrát velmi podrobnou.

Tady je další nápověda:

Zpěváci obou kapel začali zpívat ve svých pěti letech. Prvního přivedla k pění učitelka hudební výchovy Chvalná, druhého rodiče, když mu ukázali cestu do Lidové školy umění. Oba dva navštěvovali dětské pěvecké soubory - jeden proslulé Bambini di Praga, druhý Ty-já-tr. První z nich obdivoval hlasové umění Waldemara Matušky, druhý si v pokojíčku vylepil plakát holandské kapely Twenty 4 Seven; dnes to označuje za mladickou nerozvážnost. Jeden z nich stál prvně na pódiu v deseti letech, druhý již o tři roky mladší. I když oba dva dnes živí jejich hlasivky, ani jeden je systematicky netrénuje - muž číslo 1 chvíli docházel na hodiny zpěvu k Lídě Noppové, jinoch číslo 2 jednou za rok navštíví profesorku Pavlu Fendrichovou.

První se rozezpívává se cvičením pana Tugendlieba, druhý podle svých slov pěje neustále - hlavně když je doma sám. Oba už si ovšem zazpívali i ve velmi hvězdné společnosti. Zatímco pro mladšího z nich byl dosud největším zážitkem duet s Evou Pilarovou, starší se může pyšnit společným vystoupením s legendárním americkým písničkářem Paulem Simonem. Oba mají před každým svým koncertem lehkou trému a snad i proto ten vyšší tvrdí, že nejhorší pro každého zpěváka je nejistota, zatímco druhý pro hlasivky považuje za nejškodlivější kouř. Svůj pracovní nástroj první z nich léčí výhradně horkou vodou s citronem, druhý vyzkoušel i pověstná syrová vejce, ale prý to není nic moc.

Stále ještě nevíte? V tom případě vězte, že oba zpěváci se narodili v Praze a jejich příchody na svět dělí rovné čtvrt století. A vedle muziky jim byl dán do vínku i herecký talent - oba bylo možné vidět i na filmovém plátně! Aby ne, když oba patří k idolům mnoha žen! Ty už teď jistě vědí. A ostatní? Těm se dostane další nápovědy zase příště!

Více informací o akci Red Bull Soundclash vol. II naleznete zde.