Novinky

Kanadské trio Austra vystoupí v sobotu v MeetFactory!

Katie přitom není žádným nezkušeným benjamínkem – je poloprofesionální operní pěvkyní, pár let zpívala v dívčí kapele Galaxy, hostovala na desce hardcorových legend Fucked Up a před dvěma lety vydala nepříliš přesvědčivý sólový debut Believe Me. Všechno se ale změnilo po založení nové kapely Austra – vokální schopnosti Katie se v ní kloubí se synth zvukem , viktoriánskou estetikou a až barokními motivy. Byť Austra nepřináší zcela nový zvuk – kromě nálad „nové vlny“ 80-tých let u nich můžeme vysledovat také inspiraci jinými synth-vokálními projekty jako Fever Ray nebo Planningtorock – je jejich hudba nezvykle upřímná a čistá.

Deska Feel It Breaks vyšla teprve v květnu, ale už stihla zaznamenat nadšené reakce novinářů a počet fanoušků křehkého zpěvu Katie roste každým dnem – pokud ještě před rokem na jejich koncerty chodili jen zasvěcenci, dnes Austra vyprodává středné velké kluby. Nenechte si proto ujít jejich českou premiéru v MeetFactory, může se stát, že na jejich další koncerty už pražské kluby stačit nebudou …

Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci s klubovou sérii Bohemian Like You, která pražskému publiku přinesla mj. koncerty Animal Collective, Caribou, The xx, Efterklang a další.

Austra (CAN)
Sobota 10. září od 20:30
Praha, Meetfactory
Vstupné 290 Kč + poplatky v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream.