Novinky

Finské Trio K-X-P v neděli na Sedmičce

K-X-P se inspirovali u takových mistrů žánru, jakými bezpochyby jsou Martin Rev (Suicide) nebo dnes již legendární industriální pionýři This Heat, 23 Skidoo či NEU! a při minimalistických plochách lze vzpomenout i na solitéry typu Moondoga. Toto vše doplňují K-X-P doslova zběsilou koncertní energií a snad už tradičním finským smyslem pro avantgardu a experiment. Spolu s K-X-P vystoupí na pražském koncertě domácí trojka Zkouška sirén, podobně nekompromisní úderka se skvěle hodnoceným debutovým albem ... a nechtěl bys už přestat? na značce Silver Rocket v erbu.

Vstupenky v ceně 150,- Kč je možné jako obvykle rezervovat na www.klub007strahov.cz, bez rezervace bude lístek na místě stát 200,- Kč. Koncert je zařazen do doprovodného programu k výstavě Kontroverze: Právní a etická historie fotografie, která se koná od 8. září v pražské Galerii Rudolfinum.

K-X-P se zrodili na troskách skupin Op:1 Bastards a The Lefthanded. Hlavní postava obou spolků Timo Kaukolampi v roce 2006 na labelu Smalltown Supersound nechal první dema svého tehdy ještě nepojmenovaného projektu a tyto nahrávky hlavu labelu Joakima Hauglanda uchvátily natolik, že nejenom okamžitě nabídl smlouvu, ale hlavně tehdy ještě nezaložené skupině rovnou zabookoval koncert v Oslu. Možná i díky této důvěře následovali okamžitě studiové sessions a hlavně nahrávky. K-X-P tak byli na světě možná i daleko dříve než chtěli. Skupinu kromě Kaukolampiho (elektronika a vokál) tvoří ještě Tuomo Puranen (basa a klávesy) a dva střídající se bubeníci Anssi Nykänen a Tomi Leppanen. Po úspěšných koncertech následovalo v prosinci 2009 velmi vřele přijaté eponymní debutové album, samozřejmě na značce Smalltown Supersound. V současnosti K-X-P dokončují druhé album, které by snad mělo vyjít ještě před chystaným podzimním evropským turné, v jehož rámci proběhne i premiérové pražské vystoupení skupiny.

Zkouška sirén masíruje svým nekompromisním hlukovým hledačstvím publikum domácích klubů již několik let, ale teprve letos se jejich masivní sound konečně dočkal dlouhohrajícího nosiče. Album ...a nechtěl bys už přestat? vyšlo na jaře letošního roku na značce Silver Rocket a od počátku sklízí oslavné recenze. Hlavní síla Zkoušky sirén je ale na koncertních pódiích, což dokázali v mnoha klubech po ČR, ale třeba také coby předskokan legendárních Butthole Surfers.

K-P-X (FIN) + Zkouška Sirén
Neděle 11. září od 19:30
Praha, Klub 007 Strahov
Vstupné 150 Kč, na místě 200 Kč

www.galerierudolfinum.cz