Novinky

Albion, The Hope Conspiracy, Snapcase, 29.1., Lucena Music Bar

Chebská čtveřice byla vzhledem ke stylu dalších dvou kapel tím trochu "jiným psem z jiné vsi", ale samotnému průběhu večera přidala na pestrosti. Pro svoji půlhodinku zalovili mezi skladbami ze svého nového programu, přidali pár výrazných ohlédnutí za povedeným, rok starým albem Synthpathy (třeba I am Paralysed) a rozloučili se, světe div se, první velkou hitovku Creep od Radiohead! Ale kdepak, kdo pozorněji sleduje jejich hudební vývoj, vlivy New Order, Depeche Mode nebo právě Radiohead mezi jejich syntetickým kořením jistě objevil. Na sympatickém výkonu upoutaly kromě příjemných melodií kytarově-klávesových ploch a nápaditě hraných bicích také úsměvné kreace baskytaristy Vendelína a Albion se i přes odzívnutí poměrně velkou částí publika rozhodně neztratili.

Zmínění "zívači" se mnou jistě nebudou souhlasit, stejně tak i s následným tvrzením - nejslabším článkem byli The Hope Conspiracy (ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát...). Ohlušující brutální masa melodií prostého metal HC sice vykazovala patřičný náboj (tříštící se ovšem v přebuzeném zvuku), ale zvláště v první polovině jen jednou kytarou (přestože s vysokým nasazením) jen ztěží vybředávali z hluboce vyježděných kolejí žánrových klišé. Až v závěru vykouzlil kytarista i v rámci přímočarého hukotu zajímavější odbočku z přehršle na kobylce tlumených pasáží a THC (vida, to je ale zprofanovaná zkratka...) skončili právě včas, aby částečně vylepšený dojem dal na ten počáteční zapomenout.

Chleba se lámal a večer gradoval, jak jinak, s hlavními hvězdami Snapcase. O krapítek hodněji (ale pořád značně tvrdě a divoce, jak už bývá dobrým zvykem) se po hlavě vrhli do proudu energicky výbušných erupcí pečlivě budovaného vlastního stylu. Rapový akcent v agresivním zpěvu, řada nekřečovitých rytmických zvratů, zajímavých chytlavých, ale hutných riffů a v neposlední řadě pečlivě zvládlá pódiová show dělá z buffalských chlapíků ony ceněné hardcoreové ikony, které už vědí, jak dostat publikum do varu. Už po pár skladbách bylo jasno - pár odvážnějších si huplo z pódia a zbytek davu až do konce koncertu jen ochočeně pokyvoval do rytmu kázaného new school HC evangelia.

Pár fotek z tohoto koncertu najdete na Czechcore.
Weby kapel: Snapcase, The Hope Conspiracy a Albion.