Novinky

Poslechněte si: Sky to Speak - Film

Projekt Sky to Speak tvoří dvojice kreativních studentů: o hudební stránku se stará Matěj Kotouček, vizuální podoba je vytvářena Ondřejem Synáčkem. Koncertní seznam této dvojice je široký, krom rodného města se mohou pochlubit vystoupeními za hranicemi - v Rakousku či Polsku.

Tvorba projektu by se dala charakterizovat jako soundtrack k neexistujícímu filmu. Hudební a vizuální složka fungují ve vzájemné symbióze, vzájemně se ovlivňují a prolíbají, živá performance pak funguje jako jedinečná syntéza obou prvků. Atmosféru, kterou zachytíte při poslechu ze sluchátek, totiž naživo rozvíjí vizuál. Ten je vytvořen samplováním starých a obskurních videozáznamů pocházejících z různorodých zdrojů včetně vlastních nahrávek. Hudba této dvojice se rodí na pozadí laptopové elektroniky, která je inspirována ambientem a kutilským IDM dnes už neexistujícího labelu Merck nebo zasněným experimentálním popem kapel Bark Psychosis, Cocteau Twins nebo Scala.

Album nazvané Film, které vyšlo pod křídly brněnského nezávislého Chernobyl Kolektiv, je pokračováním ve směru částečně naznačeném v předchozím projektu Fungitrash. Nový materiál však využívá rytmických podkladů střídměji a otevírá se náladotvorným zvukovým krajinám a novým zvukovým experimentům. Celá deska je volně ke stažení na Bandcamp profilu kapely.


Chcete vidět Sky to Speak naživo? Najděte si termíny jejich vystoupení.

Text: Elgatoverde