Novinky

Vychází deska La Liberacción. CSS ji přijedou představit i do Čech

Zavřete oči a na chvilku si představte, že jste na festivalu. Co kolem sebe vidíte? Bortící se stany utopené v blátě, vzduchem létající láhve s pivem, fronty na záchod a stánky s nudlemi nebo haluškami se zelím. Cvak, cvak, cvak...ale něco tu chybí!

Chybí tu CSS. Ano, pětičlenná parta z brazilského Sao Paula, která zosobňuje svobodný duch radosti letních festivalů již od svého debutu z roku 2006. V zářivých křiklavých kočičích oblečcích a s dvěma alby pod paží (Cansei der Ser Sexy a Donkey z roku 2008) mezi lidi vysmahli takové hity polních tanečních parketů jako Move, Alala a samozřejmě Let’s Make Love And Listen Death From Above.

Poslední album kapely s názvem La Liberación, nahráli CSS v  Sao Paulu a objevil se na něm  Ratatat a Bobby Gillespie z Primal Scream, kteří nedávno v Praze předvedli svůj strhující koncert. Album je spojením anarchie debutové desky s grunge vyzrálostí druhého alba. Kapela na něm vytáhla pár svých skvělých zvukových triků a hraje jí to jako z partesu.

Adriano říká: “Byli jsme na turné celé roky a pak to začalo s managementem trochu skřípat. Po návratu do Sao Paula jsme vyřešili pár problémů a trochu si  odpočinuli. Po čase jsme se pořádně vykrmili, byli jsme zas spokojení, zase jsme vypadali k sežrání. Zamilovali jsme se do svých životů. Cítili jsme, že se nám do žil vlévá energie. Inspirace! Po-ho-da!”

Písničky z nového alba - Ruby Eyes, Rhythm To The Rebels a titulní skladba Hits Me Like a Rock desky jsou všechny o tom, že být outsiderem je krása.  “Jo, jo...svoboda je ta nejlepší věc na světě,” připouští Adriano.Lidi by se měli osvobodit. Název desky vychází z našich nejlepších pocitů. Serte na všechno, lidi. Shoďte ze sebe šaty a pořádně vohulte CSS z přehrávače! Vylezte ze skříní! Namalujte si zuby načerno!

Je to oslava našeho přátelství,” říká Lovefoxxx. “A ta deska je taky o tom, že jsme “našli ten svůj gang” jako ve filmu Warriors.” Pro zpěvačku je skladba City Grrrl docela autobiografická.  “V osm hodin ráno jsem brázdila jako puberťačka ulice svýho malýho rodnýho města s barevnejma vlasama a v ulítlejch šatech. Vypadala jsem šíleně, jako goth a lidi na mě v autech troubili a řvali agresivní nadávky – kurvo! lesbo!. Byla jsem přesvědčená, že ve velkym městě lidem bude fuk, co nosím a jak vypadám a tak jsem se v 16 letech přestěhovala do velkoměsta. Zaměstnal mě jeden návrhář a já dokončila školu. Je to jedna z těch věcí, na který jsem doopravdy pyšná! Myslím, že hodně našich fanoušků tahle písnička osloví.” 

Druhá strana alba představila CSS jako tvůrce originálního soundu v písničkách  Echo Of Love a Partners In Crime s psychedelicko-akustickými vlivy a  hudební účastí Mike Garsona, který kdysi hrál na klavír v Aladin Sane Davidu Bowiemu

CSS (Brasil)
Středa 23. listopadu od 20:00
Praha, Lucerna Music Bar
Vstupenky za 500 Kč + poplatky budou v předprodejích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal od 1.9.