Novinky

Poslechněte si: Lenka Dusilová & Eternal Seekers - Smiluje

O tom, že se tato píseň ještě před vydáním nahrávky objeví v dramatické road-movie Rodina je základ státu, rozhodlo setkání Roberta Sedláčka a tvůrce hudby filmu, skladatele Michala Rataje, s další vynikající skladatelkou a jazzovou pianistkou Beatou Hlavenkovou a právě s Lenkou Dusilovou. Záhy jim bylo jasné, že atmosféra filmu a text a celková nálada skladby spolu dokonale souzní.

Píseň Smiluje je možné si poslechnout na oficiálních stránkách filmu na webu České televize.

Autorkou hudby a textu a rovněž interpretkou písně je Lenka Dusilová. Sama výběr písně Smiluje jako úvodní melodie k filmu komentuje: „Atmosféra a pointa skladby skvěle zapadla do příběhu a tématiky filmu. Skladba totiž obrazně pojednává o záblescích situací a vnitřních konfrontacích, kdy člověk dělá věci, které nechce a jež mu škodí, ale nemá sílu to zastavit. Vědomě v tichosti trpí, ale dělá je se sebezapřením znovu. Jde o jistou formu sebedestrukce, ale i tudy může vést cesta k probuzení – přes dno či radikální řešení.

Pod nahrávkou je vedle Lenky Dusilové podepsaná i její domovská formace Eternal Seekers, v níž figurují Beata Hlavenková a kvarteto Clarinet Factory. Jemné aranže klavíru, kytar a klarinetů, jež se citlivě prolínají se zpěvem Lenky Dusilové a v průběhu skladby společně vygradují, jsou precizní prací právě již zmíněné Beaty Hlavenkové. Na zvukové složce a mixu písně i celé hudební složky filmu se dále podíleli zvukoví mistři Radim Hladík jr. a Vojtěch Komárek.

SMILUJE

Autor hudby a textu skladby:  Lenka Dusilová
Aranžmá skladby: Beata Hlavenková
Nahráli: ETERNAL SEEKERS (Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Clarinet Factory)
Zvuk a mix: Vojtěch Komárek, Radim Hladík jr.

Napište nám do komentářů, jak se vám skladba Smiluje líbí!