Novinky

Vees vydávají singl Wooden People z alba Foe Dry

Typickým vtípkem kapely je už samotný název připravovaného alba. „Foe Dry jsou tři véčka, což je pěkná přesmyčka hlavně pro Němce. Tři véčka jsme my a znamenají také tu slavnou, nikdy nevyrobenou raketu, kterou si dovolíme odpálit k nebi právě my. Všichni se shodneme na tom, že právě Foe Dry je po nultém EP Johny Moon náš oficiální start,“ říkají VEES, kteří se rozhodli album vydat jen v mp3 a na vinylu. „Chceme usnadnit posluchačům grabování mp3 z CD tím, že CD jim vůbec nabízet nebudeme,“ usmívají se VEES. O produkci desky v lipovském studiu Šopa se kromě Stanislava Valáška a kapely postaral také Sičák z The Pooh.

Kapela singl zveřejňuje také u příležitosti změny svého bookingu: Wooden People má premiéru v playeru jejich nové bookingové agentury Bumbum Satori.

Nevykalkulovaná retro kapela, tři kluci, tři bratři, od nepaměti spolu, to jsou VEES (dříve VVV). Hodní synové svých otců. Vzorní přátelé svých přátel. Produkují něco, co máme rádi, bez ohledu na to, co se říká v televizi. Otcové jim sice naordinovali 60’s, oni ale v touze po fanynkách či díky vlastnímu pubertálnímu vzdoru dále hledají ve vodách rokenrollí.
Trvalo tři roky, než se z VVV stalo něco víc. Tři roky Mates, Franta a Bernard zkoušeli ve zkušebně, podomácku nahrávali své písničky, hráli v různých jihočeských klubech a plánovali desku. Měli bandzone i myspace se spoustou fanoušků. Véčka se nepřestávala snažit - rock’n’roll, energetická vystoupení, úzké kalhoty a dlouhé vlasy. Bubeník svými sóly uzavíral koncert, basák skákal po aparatuře, kytarista nezůstal na místě. Davy pod pódiem šílely. Žádná kopírka ani revival, ale současná autentická divoká kytarovka, která v ČR nemá konkurenci. První oficiální nahrávkou je EP Johny Moon vydané na jaře 2010 u X Production. Remixy na něj přispěli Ventolin a Moimir Papalescu.