Novinky

Keyo a Election Records vydávají kolaborační split kapel Night a Saade

Deska Saadest Night vychází ve dvou verzích - jako free download ke stažení na stránkách Election Records a jako analogová verze na kazetě po hlavičkou Kyeo.

Split má dvě strany. Na A straně naleznete kousky od Saade, na B straně zase věci od Night. Vlajkovou lodí titulu jsou skladby Bleech a Life Sensation, které vznikly kolaborací členů obou seskupení, prezentující se pod hlavičkou Saddest Night.

Skladby Saddest Night a Night nahrával, produkoval, mixoval a masteroval Amák  (mimo jiné bývalý baskytarista Sunshine a nynější leader kapely Night). Skladby Saade byly nahrány za pomoci Zdeňka Šykíře v pražském studiu Hostivař a smíchány a zmastrovány v Japonsku Atsuem, bubeníkem z kapely Boris (Sargent House, Southern Lord records).

Night čítá bývalé nebo současné členy kapel Sunshine, C, Waave a Priessnitz. Jejich hudební styl se pohybuje někde na hranicích elektra, popu, punku a tanečna. Nechybí jim ani nosná dávka temna, ironie a tvrdosti. Mají na svém kontě zatím jedno album High End Low Liberation. V těchto dnech pracují na nové desce.

V Saade najdete bývalé členy kapel Richie Success, Gospel of the Future a Sunshine Genocide. Hudebně se pohybují někde mezi heavy rockem a pisníčkama s lehkou špetkou metalu. Venku je zatím jejích první stejnojmenné kazetové demo, deska You Are Coming Home a metalový split sedmipalec s japonskými Boris. Skladby pro novou desku jsou v přípravě.