Novinky

Holky s talentem #2: Alex Winston

Která kapela by nebyla zpruzená z toho, že budou hrát koncert v sále, kde bude místo pařícího kotle banda sucharů přilepená k sedadlům? A jelikož Alex Winston nehraje žádnou klasiku, dala to návštěvníkům jednoho londýnského divadla docela sežrat. „Nepřišli jste na Fantoma opery, tak se koukejte zvednout jinak nezačneme hrát!“ pořvávala do sálu Alex poté, co přišla s kapelou na jeviště.

Stejnou energii jakou prokazuje na jevišti dává i do své hudby. Asi nejznámější písnička Choice Notes vyhrávala z našich televizí v reklamě na Hyundai. Vlastně ne jen z našich českých televizí, ale z televizí po celé Evropě. Trochu zvláštní je, že se k ní neobtěžovala natočit klip, ale co už. Další pecky jako Locomotive (dost slušná) a Sister Wife (výborná) už klipy mají.

Tahle americká indie-pop-rocková zpěvačka původem z Detroitu letos v září oslaví své 24. narozeniny. Kromě toho, že zpívá, hraje taky na spoustu nástrojů a aby toho nebylo málo, taky písničky píše. Jen málokdo by věřil, že má Alex hudební průpravu z opery. (Teď se dá ještě lépe pochopit vtípek z londýnského divadla.)

V roce 2010 odjela do New Yorku, kde se dala dohromady s produkčním duem The Knocks. Její první deska The Basement Covers vyšla ještě v tomtéž roce a jak název napovídá obsahovala coververze hitů jiných hudebníků, třeba The Rolling Stones nebo Mumford & Sons. Alex se ale nejspíš řídí zásadou dobrého po málu, a tak na jejím prvním albu bylo  pouze pět skladeb, na druhém mini albu Sister Wife je jich jen o jednu víc. A protože  Sisters Wife mělo nečekaný, ale zasloužený, úspěch, vydala ho ještě jednou a dokonce pod novým labelem – Island Records.

Jejím posledním singlem je roztomilá skladba Velvet Elvis, která vychází právě v těchto dnech a objeví se na připravovaném EP Velvet Elvis, jehož oficiální vydání je plánované na 19. září. Pokud máte rádi "obrázky ze zákulisí", mrkněte na fotogalerii, která vznikla během natáčení klipu k tomuhle singlu.