Novinky

Olomouc v září přivítá ojedinělé multikulturní centrum S-cube

S novou filosofií nová budoucnost

Po několika letech znovu ožijí prostory legendárního klubu, ve kterém se svého času střídalo jedno zvučné jméno za druhým. „Naším cílem je vytvořit v Olomouci klubovou platformu, jež bude jakýmsi průsečíkem požadavků Olomoučanů a studentů, kteří patří neodmyslitelně k městu. Chceme vybudovat místo, kde se každý bude cítit jako doma, ať již vyrazí na koncert, divadlo či na party. S tím úzce souvisí nejen žánrová pestrost programu, ale i rozmanitost forem kultury, jimž dáme prostor,“ říká Ondřej Martínek, dramaturg S-Cube.

Nejen obyvatelé Olomouce se tak do konce roku mohou těšit na koncerty Tata Bojs, Monkey Business, Čankišou, United Flavour, WWW, či Prago Union. Jakýmsi pomyslným vrcholem podzimu v S-Cube bude říjnový koncert britského projektu IAMX, jež se pro mnohé české fanoušky stal kultovní záležitostí. „IAMX jsou jakousi první vlaštovkou zahraničních kapel, které bychom rádi v Olomouci viděli. Proč by za dobrými koncerty musel člověk do Prahy, když je může mít v samém srdci Moravy,“ ptá se Martínek. IAMX přitom týden po olomouckém koncertu vystoupí v pražské Meetfactory. Stejně tak nechce nový team opomíjet ani elektronickou hudbu. Poslední zářijový den tak v S-Cube vystoupí slovenský drum´n´bassová hvězda B-Complex.

Kromě hudby i divadlo

Divadelní fanoušky pak jistě potěší představení ostravského Divadla Petra Bezruče, brněnské Husy na provázku nebo populárního souboru VOSTO5. Rezidentní souborem bude nezávislé Divadlo na cucky, které v S-Cube uvede několik premiér. „Divadlo se stane nedílnou součástí klubového programu, kde budeme využívat jak foyer ke kabaretně laděným produkcím, tak sál pro technicky náročnější inscenace,“ dodává Jan Žůrek z o. s. Divadlo Konvikt, které s vedením klubu úzce spolupracuje. Součástí programu by měly být také pravidelné workshopy, filmové projekce či spolupráce s festivaly Týden improvizace, AFO nebo Divadelní Flora. „V plánu máme také fashion market, módní přehlídky či turnaje ve společenských hrách. Večírky budou navíc oživeny videomappingem a 3D projekcemi,“ doplňuje Martínek.

Programové schéma - večerní program:
Pondělí: Studentské, oborové večírky, erasmus student nights
Úterý: Větší koncerty (české i zahraniční), divadlo (české i zahraniční), afterparty
Středa: Studentské, oborové večírky
Čtvrtek: Menší koncerty, projekce, kabarety, workshopy, vernisáže, afterparty
Pátek: Klubové akce (dnb, house, tech, electro...), koncerty
Sobota: Koncerty (punk, metal, rock, ...)
Neděle: Kabarety, besedy, čtení, workshopy, divadlo

Seznam již potvrzených koncertů a divadelních představení

K nepoznání se změní i vnitřní prostory S-cube

Velké změny čekají i samotné prostory. „Do poloviny září chceme dokončit rekonstrukci toalet, zřízení druhého baru na sále a především pak nové vybavení i interiér. Ten bude korespondovat s  logem klubu,“ upřesnil nový šéf klubu Jan Piskač, který provozuje i další olomoucké kluby 15minut a Vertigo. Inovací podle něj dozná i zvuk a světelný park. První akce proběhne v nových prostorách 9. září, kdy zde vystoupí domácí metalová smršť Hazydecay. Oficiální otevření je plánováno na pondělí 19. září, kterému bude předcházet nedělní piknik s bohatým programem, koncipovaný jako setkání vedoucího teamu klubu s novými fanoušky.

Informace o S-Cube najdete na facebookové stránce klubu, od září pak na oficiálních webových stránkách.