Novinky

Red Bull Tour Bus a slevové čipy na Open Air Festivalu 2011

Pod křííídly Red Bullu se během jediného dne představí několik zajímavých českých hudebních projektů a hlavní hudební raketu odpálí se soumrakem jeden z headlinerů festivalu, britský DJ A-Skillz! Vystupující české kapely patří mezi ty nejoriginálnější, co česká a slovenská scéna nabízí, jmenujme alespoň pár z nich. Electro publikum jistě potěší koncert legendárního uskupení Sci*Fi*Psi. Ti vystoupí na festivalech vůbec poprvé! Originální slovenský hip hop nám přivezou Dramatikz, další mocnou nálož beatů doplní Hiffi & MC Jacob, duo z kapely Skyline, a něžné publikum rozřeže dávkou punku kapela Koblížc!.

Kromě nabitého hudebního programu bude v průběhu dne probíhat street art jam v režii  umělců Secret Wars. Vedle čtyřkolého pódia navíc vyroste venkovní lounge s pohodlnými sedacími pytli Wegett, ve kterých si diváci budou moci odpočinout během koncertního zápřahu. Dalším záchytným bodem bude bar. Ten obstará energii a zaručí zábavu.

Line-up Red Bull Tourbus / O2 Open Air festival:

Odpolední program

1. Kobližc!
2. Sunflower Caravan
3. Dramatikz
4. Sci*fi*psi

Večerní program

1.Substance D
2.DJ A-Skillz
3.Tofu fighters and Soya Bitches
4. Hiffi and Jacob

Sci*fi*psi

Elektronické uskupení Sci.fi.psi se právem řadí mezí elitní vesmírné formace na české hudební scéně. Kosmické beaty, které na nás snesou, pocházejí ze souhvězdí house, minimal a electro. Pro Sci*Fi*Psi bude vystoupení na pozemském Open Air Festivalu zároveň festivalovou permiérou. ,,Mocným  úderem falického elektrobiče tvoří tónovanou atmosféru lomeného prostoru, kde antihmota mění se v elektrické pole obdělávané rukou samotného stvořitele. Čeká vás výprava do hlubin nekonečného vesmíru, kde nemá smysl držet si čepice. Elektřina je matkou pohybu, koupající se v příbojových vlnách elektrického oceánu, tak odhoďte svršky a přisajte se na její galaktické cecíky. Bioelektřina je mléko vyvolených....dzzzzct!

DJ A-Skillz

Britský DJ A- Skillz, to je opravdový kouzelník za gramofony, který mistrně míchá funk, hiphop, drum and bass i breakbeat a electro do jednoho euforického mixu. Svým stylem A-Skillz rozhýbává davy v nejproslulejších klubech a akcích planety, kromě jiného si střihl i remix na hitovku Come Together od Beatles.

Koblížc!

Jedna z nejšílenějších kapel na domácí scéně - tak se prezentuje šumperská teenagerská kapela Koblížc!. Kapelu založili dva kamarádi v roce 2007 a svůj styl označují jako “teenagerský punk zvaný mars/pop”. Za poměrně krátkou dobu své existence stihli vydat dvě demo CD - Řev z pískoviště (2009) a Mars útočí (2010), vystoupit na nejrůznějších tuzemských festivalech (Iné Kafe, Votvírák, Rock for People atd.) a získat si početnou fanouškovskou základnu. Díky tomu se Koblížc! dostali i do pozice jedné z nejhranější kapel na Bandzone.cz. V létě chystají nové album.

Dramatikz

Dramatikz, slovenské hip-hopové uskupení, které tvoří členové Stopercent, Masif, DJ Yaksha a kontroverzní Radikal. V roce 2006 vydali úspěšné demo Veni Vidi Vici, následovali mixtapy Drzee tejpDruhee Drzee mixtape. Po exkluzivní smlouvě s vydavatelstvím Sony Music vydali debut Výsledok doby, který jim vynesl nominaci Radio_FM Radio Head Awards v kategoriích “Nováček roku” a “Album roku”. S dalším albem Morfium v současnosti objíždí Česko i Slovensko.

Hiffi & MC Jacob

Elektro breakbeat projekt dvou umělců, kteří nejsou na taneční scéně žádnými nováčky. Za mašinkami producent Hiffi a na mikrofoně MC Jacob, oba členové přední české elektronické kapely Skyline, s kterou absolvovali stovky živých vystoupení na prakticky všech významných místech a festivalech v Česku, a spolupracovali s řadou renomovaných producentů a umělců z Čech i zahraničí. Jejich spolupráce slibuje hutné beaty, řízné rýmy a žádné decentní podupávání nožkou, ale vyhopsanou party.

Substance D

Substance D je djský hudební projekt založený v roce 2008 třemi DJ's - Dave, Duff, Tamagotchi. V jejich setech uslyšíte především electro & dirty house, fidget a breakbeat, ale najdete v nich i mnoho jiných stylů. Uskupení Substance D jste mohli slyšet na různých akcích po celé  České republice - High Jump, Sound Feer, Czech Point, Hip Hop Jam, v klubech - YES!, Cross club, Matrix, Free D Bar, Roxy,  nebo přímo na jejich parties - Break The Silence, Powerstation, Summer Substance, společně se zajimavými hosty jako - Far To Loud, Aquasky, Rektchordz, Odissi a další.

Tofu Fighters and Soya Bitches

,,Ještě nikdo nesložil takový hit, aby nešel trošku vypimpovat.” Pražští TofuFighters&SoyaBitches  kombinují prvky chytrého soya dýdžejingu a progresivního tofujamu.  Ze starých a ošuntělých odrhovaček tvoří nové blyštivé hity. Aktuálně se můžou pochlubit účastí na prvním koncertu britské formace HYBRID, která v únoru zahrála v Praze a pro kterou dělali support, můžete si je pamatovat i z legendárního RedBull iBattle.

Open Air Festival nabídne specální čipy nabité slevami

Pět tisíc tři sta návštěvníků Open Air Festivalu okusí budoucnost. Čip jim bude poskytovat slevu na jídlo, pivo, nealko, a navíc bude propojen s jejich Facebookem. Na výhody se může těšit 5000 členů O2 Extra Klubu, kteří dorazí jako první, dále 200 vybraných novinářů a 100 návštěvníků z řad Facebookových fanoušků festivalu - těch, kteří se o čip přihlásí jako první na Facebookových stránkách festival. “Kouzelným čipem” beepcube se pak na sociální síti zobrazí, co právě kdo na festivalu dělá. beepcube dokonce dovede při focení v Think Big stanu propojit obličej vyfotografovaného s fotkou a výsledek nahrát rovnou na Facebook. Navíc všichni majitelé čipu se mohou těšit ještě na dárek - buďto pouzdro na mobil, nebo svítící náramek.

Jak využití slevy vypadá? Stačí dorazit na místo označené nápisem “beepcube” a k terminálu přiblížit svůj čip. Následné pípnutí ukáže obsluze, na jakou výši slevy má fanoušek nárok. Terminály najdete u vybraných stanovišť a u sprch. Náramky se vám ale hodí i u interaktivního fotoateliéru Think Big, kde vám umožní uploadovat na Facebook vaše aktuálně vytvořené fotky. V Think Big foto stanu si budete moci vybrat různá pozadí, do kterých Vás grafici po vyfocení naklíčují. Dobrou zprávou pro zejména dámské pokolení je, že se budou moci virtuálně vyfotit a odnést fotku s kapelou Chinaski. U další atrakce - takzvaného “kachního sumo boje” si zase budete moci vybojovat další dodatečnou jednorázovou slevu 10 Kč na vybranou službu (sprchu, jídlo, pivo...) a nebo si vybrat jeden z mnoha užitečných dárků.