Novinky

Poslechněte si: Gurun Gurun nechali zremixovat debut

Remixová deska Gurun Gurun nazvaná Gorogoro Garagara Rimikkusu vyšla digitálně 6. srpna na labelu Home Normal. Sedmiskladbové album obsahující remixy skladeb z debutu Gurun Gurun je nyní k dostání prostřednictvím Boomkat, iTunes, Darla a dalších digitálních distributorů.

Následující ukázky vám přinášíme prostřednictvím Bandcamp profilu kapely.

Výtěžek z prodeje je určen pro organizaci Japan Earthquake Animal Rescue and Support, která se věnuje záchraně a rehabilitaci zvířat postižených březnovými zemětřeseními a tsunami v severním Japonsku.
Na jednotlivých mixech se podíleli australští experimentátoři Pimmon (Tigerbeat6) a Part Timer (Moteer, flau), ukrajinská producentka Zavoloka (Nexsound, Kvitnu), britský multimediální umělec Orla Wren (flau), americká pianocoreová dvojice Hearts+Horses (Clairecords, Mü-nest), španělský elektroakustický projekt dot tape dot (spa.RK) a labelmate Gurun Gurun, ambientní offthesky (Home Normal).

Tracklist alba Gorogoro Garagara Rimikkusu:

01. Fu /.Tape. remix/
02. Yume no mori /Hearts+Horses remix/
03. Ano uta /Pimmon remix/
04. Kodomo /Zavoloka remix/
05. Yuki ~ Hawaiian Snowflake /Orla Wren remix/
06. Karumi /offthesky remix/
07. Ano uta /Part Timer remix/

hudba Gurun Gurun ° originální verze na albu Gurun Gurun (Home Normal, 2010)
foto Hitoshi Ishihara ° design Jeremy Bible
mastering Ondřej Ježek
produkce Jára Tarnovski & Tomáš Knofllíček
formát FLAC ° WAV ° MP3
label Home Normal

Debutové album Gurun Gurun vyšlo na přelomu roku na londýnsko-tokijském labelu Home Normal. Kurátorem labelu je hudebník a producent Ian Hawgood. U Home Normal vydávají Library Tapes, Bvdub, The Boats, Machinefabriek a Chihei Hatakeyama a další. V ČR a SR CD distribuují Silver Rocket. Na debutové desce spolupracovali Gurun Gurun například s japonskými hudebnicemi Sawako (12k, Anticipate), Moskitoo (12k) a Rurarakiss (Neguse Group), s dánským producentem Opiatem (Morr Music) nebo s hráči na historické violy da gamba Irenou a Vojtěchem Havlovými.
Album Gurun Gurun se mj. dostalo do celoroční Top 10 prestižní bristolské experimentální stanice Fluid Radio. Debut Gurun Gurun byl také zařazen mezi alba týdne/měsíce u klíčových britských distributorů nezávislé hudby Rough Trade, Boomkat a Norman Records.

Gurun Gurun založili na konci roku 2007 Tomáš Knoflíček a Jára Tarnovski. V průběhu následujících dvou let se ke kapele připojili Federsel a Ondřej Ježek. Kapela v současné době připravuje druhé album a chystá se na podzimní koncerty.