Novinky

Od Apparat po Lamb. Tauron Nowa Muzyka a jeho lahůdkový line-up

Loni lákali na Jaga Jazzist, Bonoba, Andreyu Trianu,  Three Trapped Tigers nebo či objev roku Gonjasufi. Jsou spřáhnutí s legendárním anglickým Radio 1 a ctí teorii, že méně je více. Byť na to program úplně nevypadá, drží si svůj standart malých scén, malého areálu a hladkého průběhu. Nemusíte se rozhodovat mezi jednotlivými interprety – to nejlepší zpravidla velmi pěkně navazuje a i když dorazíte jen na jediný den, neodjedete hladoví.

Soupiska letošního ročníku je opravdu omračující: Amon Tobin představí ISAM, přijede Apparat Live Band, zahrají Modeselektor a mezi velká jména patří i slavný britský producent Gold Panda. Loni účastná Marry Anne Hobbes, matadorka Radia 1 (BBC), má letos na starosti celou jednu scénu a doveze tento sound: Darkstar, Boxcutter, Oris Jay, Roska, Instra:mental.

Pokud někdo nestihl Lamb na slovenské Pohodě, může si zajet na zahájení. Po pětileté pauze se, v roce 2009 vzkříšená, legendární duo producenta Andyho Barlowa a nádherné Lou Rhodes představí ve čtvrtek 25.8. novou desku 5. A zakončovat bude soulový Jamie Woon na pomezí R&B a tanečních rytmů, poprvé za dob festivalu v netradičním prostoru kostela evangelické farnosti. Mezitím bude k slyšení a vidění vše od pop elektroniky až k technu, minimalu a housu: trip-hop, jungle, minimal techno, funk, ambient (zastoupený čerstvě ohlášenými Mount Kimbie) i úleťáci typu Matiase Aguayoa. Dále je třeba jmenovat Walls, čarokrásnou Emiku, extrémistické sdružení Bonaparte, Pearson Sound nebo novou Noviku, polskou kultovní vokalistku druženou s housem a downtempem, známou ze spolupráce se Smolikem. Samozřejmě platí, že pro fajnšmekry orientované severně bude k shlédnutí i polská nezávislá alternativa: přijede absolutně vrcholný pionýr elektroniky Jacek Sienkiewicz a speciální projekt Wojtka Mazolewského Niewinni Czarodzieje.

Festival je doporučen i těm, kteří polovinu jmen neznají, už jen pro jeho umístění: v areálu je co obdivovat, jak z hlediska památkového zázemí historického industriálu, tak ze strany organizační dotaženosti. Luxusní relax zóny, dostatek veškerého zařízení, dvě hlavní a jedna dj´s scéna a všechny s neuvěřitelným zvukem, asi nejlepším, co jsem doposavad slyšela.

Festival startuje ve čtvrtek 25. 8., končí v neděli 28. 8. 2011. Lístky jsou stále k dostání na ticketpro.pl nebo ticketportal.pl, a to i v jednodenní variantě.

Další informace najdete na oficiálním webu festivalu.