Novinky

Koncertní šňůra PJ Harvey vede přes Prahu. 27. října navštíví Lucernu

PJ Harvey patří k nejvlivnějším a nejdůležitějším osobnostem současné rockové hudby. Za své desky a koncerty, ve kterých využívá téměř kabaretní a divadelní prvky, sklízí neutuchající přízeň kritiků a diváků, kteří po světě pravidelně vyprodávají její vystoupení. Je známá svými provokativními texty, které se často týkají lásky, víry, války i sexu.

PJ Harvey je držitelkou Mercury Prize, sedmi nominací na BRIT Awards a pěti nominaci na Grammy. Časopis Rolling Stone ji v roce 1992 jmenoval nejlepším novým umělcem a nejlepší písničkářkou, v roce 1995 umělcem roku a dvě z jejích alb zařadil na žebříček nejlepších desek všech dob. Spolupracovala s řadou dalších hudebních osobností - Nick Cave, Thom Yorke, Björk, John Parish, Tricky, Sparklehorse, Josh Homme, Pascal Comelade nebo Mark Lanegan.

Vstupenky na stání jsou v prodeji od pondělí 8. srpna 9.00 hod v síti Ticketpro za 1.190 Kč. Koncert pořádá agentura Charm Music.

PJ Harvey (Polly Jean Harvey) vyrostla na ovčí farmě v Yeovil v Anglii. Jako dítě se naučila hrát na kytaru a saxofon. V roce 1991 zformovala s baskytaristou Stevem Vaughanem a bubeníkem Robertem Ellisem trio nazvané PJ Harvey a během prvního roku se jejich deska Dry dostala do britské Top 10 a sklidila velký úspěch v USA. Druhé jejich album Rid of Me produkoval Steve Albini. Po rozpadu tria se PJ Harvey vrací v roce 1995 sólově na scénu s albem To Bring You My Love, které se stalo úspěšným v širokém, mainstreamovém, měřítku. V roce 1998 následuje Is This Desire?, v roce 2000 pak vydává Stories From The City, Stories From The Sea, které bylo inspirováno jejím pobytem v New Yorku a které získalo Mercury Prize. Další album Uh Huh Her následovalo v roce 2004, o tři roky později pak White Chalk, první její nahrávka založená na hře na klavír. Na desce Let England Shake z roku 2011, kterou nahrála v kostele z 19. století, se vydala od osobního vyznání směrem k politickému vyjádření a k tématu války. Mezi její dlouholeté spoluhráče patří Rob Ellis, Mick Harvey a především John Parish, se kterým natočila několik společných projektů. PJ Harvey se kromě hudby věnuje i malování, kreslení, sochaření a psaní poezie i prózy.

PJ Harvey (UK)
ČTvrtek 27. 10. 2011 od 20.00 hod.
Praha, Lucerna – velký sál
Vstupenky od 8. srpna v síti Ticketpro za 1190 Kč