Novinky

Shoot ‘em - srpnová výstava koncertních fotografií v Rock Cafe

Lukáš Janičík, který již od roku 2008 sbírá fotografické zkušenosti v rámci svého působení na pozici readktora a fotoreportéra internetového hudebního serveru muzikus.cz, se rozhodl opustit na chvíli se svými fotografiemi virtuální svět, zhmotnit své úlovky, pocházející převážně z pražských koncertů uplynulých tří let s občasnými výjimkami festivalů, menších měst a příhraničí, a zasadit je do prostorů pražského klubu Rock Café.

Ve své tvorbě se soustředí zejména na pocit, na subjektivní stránku diváka či umělce, nebo naopak pouze na panující atmosféru. Výběr fotografií je poskládán tak, aby poukázal na možnosti koncertní fotografie, která v sobě může zahrnout jak fotografie klasické, systematické a kompozičně přesné, tak i ty netradiční, abstraktní či symbolické. Výstava si dává za cíl hlavně inspirovat k novým pojetím a k odklonění od zaběhnutých tradic.

Název výstavy je slovní hříčkou anglického výrazu ‘to shoot‘, který mimo střelby označuje také činnost fotografování. Shoot ‘em by se tedy dalo přeložit jako nabádající ‘zastřel je‘, stejně jako povzbuzující ‘foť to‘.

Vernisáž se uskuteční 1. Srpna od 18:00 a samotná výstava potrvá po celý měsíc, tedy až do 31. Srpna.

Akce probíhá za finanční podpory Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.