Novinky

Multikulturní Colour Meeting 2011 - průvodce programem

Idea festivalu zůstává neměnná – nabídnout návštěvníkům kvalitní českou i zahraniční hudbu, představit nejen známé a osvědčené hudebníky, ale také překvapit a obohatit hudební i společenský rozhled všem příchozím. Colour Meeting se profiluje jako festival pro celou rodinu. Připraven je proto i bohatý doprovodný program ve formě divadel, workshopů, výstav a prezentací, nechybí ani dětský koutek či čajovna.

Na co všechno se mžete těšit během letošního ročníku festivalu Colour Meeting? To prozradí podrobný program.

Jedním z prvních letošních jasných kandidátů na účast v programu byl BIORCHESTR, nevšední folk-trash duo z Brna. Pokud vám to jméno nic neříká, tak vězte, že se jedná o freak projekt bubeníka kapely Květy, Aleše Pilgra, což je pádný důvod zbystřit smysly. AAAleš se u nás objeví i s další skvělou kapelou - TY SYČÁCI, kteří vystoupí v pátek 22.7. se svým programem Bum bum bum. Na Colour Meetingu se kapely neopakují, jedinou výjímkou byli Terne Čhave a letos k nim přibude jemensko-pražská trans-oriental-electro-beat formace AL-YAMAN, která vloni vydala skvělé album Insanyya, což je pádný důvod, aby přijeli znovu. A nové album (Safar-i, své první) vloni vydala i česko-krumlovská parta PUB ANIMALS a to album je tak skvělé, že hned získalo Anděla v kategorii Ska & Reggae, takže se máte na co těšit. Další umělec z nadílky, kterou jsem vám tady dnes vyklopil, má za sebou naopak už spoustu desek a spoustu koncertů, žil a hrál v Londýně i New Yorku, na pódiu se potkal např. s Nickem Cavem a teď už dlouho žije v Praze –  PHIL SHOENFELT se svou kapelou SOUTHERN CROSS! To je samozřejmě těžký kalibr. Aby se vychýlilo kyvadlo na opačnou stranu, číhají v programu i exponentky ženského těžkého kalibru - v sobotu 23.7. brzy odpoledne některé z vás možná malinko vykolejí z normálu  brněnské roštěnky ČOKOVOKO!

Rozhodně to ale není vše, podívejte se, co vás čeká dál:

COLOUR MEETING 2011 - kompletní program
Středa 20.7. od 21:30 - LETNÍ KINO, dvůr Centra Bohuslava Martinů - MILIONÁŘ Z CHATRČE - Vstupné 40,- Kč

Čtvrtek 21.7.

21:00 - DIVADLO, park u hradeb - ŠŤASTNÝ PRINC
Stínové divadlo pro celou rodinu s indonéskými loutkami na motivy anglické pohádky ŠŤASTNÝ PRINC hrané českým souborem v indiánském! Beze slov.

Pátek 22.7.

18:00 -  park u hradeb - TEIKKK + PATRIK ČAWOO (Polička)
19:00, park u hradeb - BIORCHESTR (Brno)
20:20, park u hradeb - TY SYČÁCI (Brno)
22:00, park u hradeb - PHIL SHOENFELT & SOUTHERN CROSS (London, Praha)
23:40, park u hradeb - PUB ANIMALS(Český Krumlov)

Sobota 23.7.

14:00, DIVADLO, park u hradeb - Divadlo Bořivoj - Dva kašpaři
Představení vychází z žánru tzv. rakvičkárny, což je žánr situačně nabité komedie, která využívá tzv. černého humoru k pobavení diváků. Představení Dva kašpaři je mírnější představení pro děti.
14:30, park u hradeb - ČOKOVOKO (Brno)
15:30, DIVADLO, park u hradeb - ZŠ Lačnov - Svitavy - Pipi dlouhá punčocha
Opět k nám zavítají děti ze ZŠ Lačnov a uvidíme, co si pro nás připravily tentokrát.
16:00, park u hradeb - VRBOVSKÍ VÍŤAZI (Vrbové /SK)
16:50, DIVADLO, park u hradeb - Dřevěné divadlo - Honza a drak
Klasická marionetami hraná pohádka o - odvážném Honzovi, nešťastném králi a princezně v nesnázích. O poletené mámě, lakomém baronovi a kouzelné stařence. O králové cvičené žábě, o dříví které roste daleko. O silném mlynáři a jeho řece. Ale hlavně o lásce a obětavosti a také o tom, že i velká smůla se mlže změnit v nečekané štěstí.
loutky.najevisti.info
17:20, park u hradeb - SEGUNDO(Praha)
18:20, DIVADLO, park u hradeb - Divadlo Bořivoj - "Rakvičkárna" aneb Smrt v rukách loutkového divadla
Divadlo Bořivoj nám již podruhé v tento den předvede své představení. Tady máme klasickou „Rakvičkárnu, která vychází z tvrdé reality života i jeho méně světlých  stránek. Tentokrát je představení určeno spíše pro dospělé diváky.
18:50, park u hradeb - VLTAVA (Praha)
20:30, park u hradeb - TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR (Morava)
22:10, park u hradeb - AL-YAMAN (Yemen /CZ)
23:50, park u hradeb - MALÁ BÍLÁ VRÁNA (Praha)
01:20, park u hradeb - QUEENS OF EVERYTHING (Praha)

Doprovodné akce

výstavy :
MULTI - KULTI - Centrum Bohuslava Martinů, červenec
Výstava přibližuje 7 minorit žijících na území ČR (Romové, Ukrajinci, Rusové, obyvatelé Zakavkazska, Vietnamci, Číňané a Mongolové)., jejich tradice, zvyky a náboženství.
Výstavu zapůjčila Agentura rozvojové a humanitární pomoci Olomouckého kraje o.p.s.
PŘEDCHÁZEJ A RECYKLUJ - Centrum Bohuslava Martinů, červenec
Výstavu zapůjčila nezisková organizace Arnika, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí.
MEZINÁRODNÍ RADA BABIČEK - Areál festivalu, v parku u hradeb
Vychází ze starých tradic, kdy vznik a setkání Mezinárodní rady babiček k záchraně Země bylo v různých kulturách předpovězeno dopředu.

workshopy :
Pet - art - netradiční vyrábění šperků z tradičních plastových lahví     
Tvoření z vlny - nejen vytvořit krásné věci, ale i prezetovat svoji práci a své výrobky k nám přijede sociálně terapeutická dílna Momo Chrudim                        
Buttony - originální placky nejen s logem festivalu

prezentace :
EKO-CESTY - Stanislav Miler - Eko-auto, park u hradeb v průběhu festivalu
Stanislav Miler bude prezenovat své zážitky, fotografie a videa  z cest po světě a informace o vlivech člověka na životní prostředí a cesty vedoucí k rovnováze. Pro prezentaci Eko cest využije své Eko kino - mobilní kino napájené obnovitelnými zdroji energie. Během dne bude možné vidět na několika LCD monitorech fotky a videa z různých zemí a po setměni projekci na velkém plátně. Zájemci se take doví, jaká je jejich ekologická stopa a co je možné dělat, aby byla co nejmenší, jaký vliv na životní prostředí a naše zdraví má živočišná výroba a jaké jsou dopady klimatických změn v různých částech světa. Co se týče praktické prezentace, tak si návštěvníci budou mít možnost prohlédnout obytné auto, které na použitý rostlinný olej z restaurací ujelo téměř 100.000 km a doví se o výhodách a nevýhodách používání biopaliv. Zájemci budou mít, také možnost si vyrobit vlastní silou eletrickou energii, či svézt se na eletrickém kole. V případě, že bude svítit slunce, tak bude možné ukázat, jak se dá vařit na solárním vařiči.

ARNIKA - Prezentace, park u hardeb v průběhu festivalu
Arnika je česká nezisková organizace, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Na festivalu prostřednictvím infomateriálů, publikací a výstavy představí svoji činnost  svých tří progamů:  Centrum pro podporu občanů – podporují veřejnost v rozhodování o životním prostředí *Ochrana přírody – chrání druhovou rozmanitost a hodnotu našich vod a toků* Toxické látky a odpady – omezují jejich výskyt a prosazují lepší informovanost. Na jejich stánku mj. můžete ověřit své znalosti o vodě, koupit si samolepku či placku, podepsat petici, složit puzzle či vyrobit míček z papíru.

FAIR,o.s. - Prezentace + obchůdek, park u hradeb v průběhu festivalu
Nezisková organizace specializující se na rozvojovou spolupráci. Můžeme se těšit na výrobky z Keni.

M.O.S.T., o.s. - Prezentace + workshop, park u hradeb v průběhu festivalu
Občanské sdružení se zaměřuje na pomoc Tibetu a tibetským uprchlíkům v Indii, na pomoc malým buddhistickým mnichům a mniškám v indických Himalájích.

COLOURMEETING–festivalprocelourodinuupoličskýchhradeb

02.07.2011 | Letní festivaly | 0 komentářů(Zobrazit)

Již poosmé připravilo poličské občanské sdružení Pontopolis a agentura Earth music multižánrový festival COLOUR MEETING. Letošní novinkou je změna termínu. Oproti předešlým ročníkům, kdy festival probíhal v červnu, letos organizátoři zvolili prázdninový termín 21. – 24. července 2011.

COLOUR MEETING – festival pro celou rodinu u poličských hradeb

Idea festivalu zůstává neměnná – nabídnout návštěvníkům kvalitní českou i zahraniční hudbu, představit nejen známé a osvědčené hudebníky, ale také překvapit a obohatit hudební i společenský rozhled všem příchozím. Colour Meeting se profiluje jako festival pro celou rodinu. Připraven je proto i bohatý doprovodný program ve formě divadel, workshopů, výstav a prezentací, nechybí ani dětský koutek či čajovna.