Novinky

Metronomy v prosinci přijedou do Prahy se svým posledním albem

Skvostná pecka  Everything Goes My Way’ s hlasem Roxanne Clifford z Veronica Falls je pravou letní klasikou. Varhany, které prostupují The Look se vám vypálí do hlavy navždycky.A vemte jed na to, že tahle deska je spolehlivě tanečnější než její předchůdkyně.

Nové album bylo nahráváno v přestavěné garáži ve Wappingu ve východním Londýně. "Nahráli jsme to ve studiu Smokehouse,kterýmu šéfuje taková stará škola, chlápek, co furt mluví o the Faces a Led Zeppelin,” říká Joseph Mount, mozek Metronomy, skladatel, zpěvák, kytarista a klávesista. "Příště to možná bude LA, ale pro tentokrát to je Wapping.

Pokud Nights Out vyzařovalo pocit přesování se z party na party ve čtyři ráno s chemikáliemi v krvi, The English Riviera pak pluje po klidných vodách letních dní. A jestli slyšíte klasické sedmdesátky jako Fleetwood Mac, Steely Dan a  Stevie Wonder, jste na správné adrese. A přestože Joseph Mount v současnosti pendluje mezi Londýnem a Paříží, album se zrodilo na místě, kde před desetiletím začínal - v Devonu v Anglii.

Mount si vzpomíná, jak kdysi v Devonu ladil regionální stanice rádia a jak se zhrozil, když slyšel  American Pie od Don McLeana a Dreams od Fleetwood Mac. “Měl jsem vždycky stejnou reakci. Když jsem slyšel ‘Dreams’, říkal jsem si Kurva, tuhle písničku nenávidím. Nevím proč, ale nesnášim to."
V průběhu let se jeho názor změnil: “Před pár lety jsem si koupil  Rumours a když jsem slyšel Dreams, Tak jsem si pomyslel Bože, tak to je naprosto úžasný. Bylo to v mým podvědomí a já najednou věděl, že Fleetwood Mac jsou skvělý a není zač se stydět. Bejt tak napumpovanej kokainem a dělat přitom tyhle nádherný věci, který jsou chytlavý, to na mě dělá fakt velkej dojem."

Metronomy vznikli v Totnes v Devonu po mnoha letech Mountova bubnování v různých kapelách ve škole. Ujel na Björk a Aphexovi, zamknul se v ložnici a  začal nahrávat na svém computeru. Přestěhoval se do Brightonu a v roce 2006 vydal svůj debut Pip Paine (Pay The £5000 You Owe). Když ho Erol Alkan pozval, ať vystoupí v jeho klubu, Mount si k tomu přizval Oscara Cashe a Gabriela Stebbinga.

Mount píše a skládá všechny písničky, ale naživo jsou Metronomy kvartet. Kapelu opustil Stebbing, takže Mount doplnil Metronomy o Annu Prior a Gbenga Adelekana na bicí a basu. On a Oscar tvoří jádro. "Trvalo to sice nějakou dobu, ale teď nepoužíváme žádné přednahrané pásky nebo něco takového, hrajeme všechno naživo a o to větší to je show!"

Koncert Metronomy v Praze se uskuteční 5.12. v Lucerna Music Baru. Klub bude otevřen od 20:00.

Vstupenky za 400,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez poplatku, v den koncertu pak za 500,- Kč.