Novinky

Britská indie-senzace Wild Beasts se představí v Lucerna Music Baru

Wild Beasts začali hrát, když jim bylo osmnáct a hlavním cílem bylo vyhnout se jakýmkoliv normám: “Máme štěstí, že jsme opravdu dřeli a snažili se být co nejvíc individuální. Vzešlo to z nudy a z nedostatku zájmu o pivo a testosteronový rock. Zahustilo nás to jako ovoce,” říká Hayden

Hayden Thorpe a Ben Little, studenti z Queen Katherine School založili v roce 2002 duo Fauve, ve francouzštině wild beast (divoké zvíře), a začali skládat své písničky. V lednu 2004 se k nim přidal bubeník Chris Talbot, známý jako Bert, a kapela získala své jméno Wild Beasts. Trio nahrálo své stejnojmenné EP v červnu 2004 a v září 2005 skupina přesídlila do Leedsu a přibrala Toma Fleminga, který hrál na basovou kytaru.

Wild Beasts podepsali smlouvu s Bad Sneakers Records v srpnu 2006. První singl Bave Bulging Buoyant Clairvoyants s "úžasným falzetem Haydena, který naříká za zvuku zvonivých kytar,” vyšplhal na sedmnácté místo britské hitparády.

V květnu 2007 časopis NME označil Wild Beasts jako jednu z deseti kapel, které patří na špičku současné hudby. Jejich debut byl popisován jako "šokující, legrační a nadmíru nezaměnitelný.

Stačí se podívat na názvy písniček na debutovém albu Limbo, Panto: Vigil For A Fuddy Duddy, The Old Dog, Cheerio Chaps, a hned vám bude jasné, že se v téhle skupině sešly výjimečné osobnosti. Na téhle desce vás nečeká nic, co byste znali pod současným nánosem všednosti. Tady vstupujete do zcela nového, dosti podivného a vysoce originálního prostředí. Jeden poslech stačí k tomu, aby vás jejich skladby očarovaly a naprosto zmátly. Jedno je jisté, takhle originální kapelu Británie už dlouho neměla.

Zpěvák Hayden Thorpe vás ihned upoutá svým falzetem prokládaným výkřiky. Jako by ventiloval svou emocionální frustraci – takový projev je nejen projevem určité bezbrannosti, ale nese v sobě i notnou dávku šarmu.

Jejich druhé album Two Dancers vyšlo v srpnu 2009 a bylo opět výtečně hodnoceno. Objevilo se v mnoha seznamech nejlepších desek roku 2009 a bylo nominováno na Mercury Prize 2010.

Třetí album Wild Beasts s názvem Smother vyšlo v květnu 2011 a skupina oznámila, že na turné vyjedou s další členkou skupiny Katie Harkin ze Sky Larkin.

I jejich nové album získalo čtyřhvězdičkové hodnocení v magazínech Q, Mojo a Uncut. BBC šlo ještě dál – nazvalo album albem roku 2011 a skupinu nejvíce inspirující v celé Británii. Na Metacritic Smother získalo 86 bodů ze sta možných a stalo se tak dosud sedmým nejlepším albem roku 2011 ve všech kategoriích.

Wild Beasts vystoupí v Praze 15.8. v Lucerna Music Baru. Klub bude otevřen od 20:00.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez popltku, v den koncertu pak za 450,- Kč.