Novinky

Nové video: United Flavour - Hits

Písnička Hits, ve které hostuje zpěvák King Kalabash původem z Martiniku, vyšla na novém albu United Flavour s názvem Attitude. Text skladby kritizuje zažitou praxi většiny rádií, které o novou a neotřelou hudbu nejeví valný zájem. Bubeník Jaro za kapelu říká: „Každý, kdo se pohybuje v hudební branži mimo mainstream ví, jak rádia ignorují cokoliv, co je mimo zajeté koleje a jak dokola točí své „osvědčené hity“. Hudba, jež se nevejde do vymezené škatulky, má minimální šanci dostat se do playlistu rádií. Najde se i pár menších stanic, které podporují zajímavé projekty, ale sami toho vzhledem k lokálnímu zaměření moc nezvládnou a hudební scéna tak stagnuje. Komerční rádia by neměla zapomínat na svou společenskou funkci a podporovat místní scénu. Nás tenhle stav už pár let štve, takže jsme o tom napsali písničku a rozhodli se natočit i videoklip.

„Jde skutečně o problém komerčně určovaného trendu, nezájem o podporu talentovaných umělců a v neposlední řadě i o lobby tzv. major labelů, pro které je zisk z produkčních poplatků za odvysílané skladby v době stagnujících prodejů hudby prioritou“, dodává Radek Adamec z Institutu moderní hudby a labelu SubPub Records, který vydává United Flavour, Skyline, Navigators, Madfinger a další skupiny.

Videoklip Hits vznikal během dvou květnových dnů v prostorách Radia 1 a v klubu Cross. O námět, scénař a režii se postaral baskytarista United Flavour Djei, kamera, střih a postrodukce byla v rukou brněnského studia Tvision a roli ředitele radia hraje herec se švédskými kořeny Robert Nelson. Kapela má momentálně rozpracovány další tři videoklipy k písním Rally Round, Attitude a Ninos, které půjdou ven během léta a podzimu.

Druhá studiová deska United Flavour Attitude, na níž hostuje spousta zajímavých umělců, vyšla v březnu 2011 a na jejím vzniku se podíleli lidé celkem čtrnácti národností. United Flavour absolvovali během jara úspěšné turné po klubech v ČR a SR, které završil vyprodaný koncert v pražském Lucerna Music Baru.

Letní festivalové turné obsahuje dvacet zastávek v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Španělsku, kde United Flavour vystoupí na největším evropském reggae festivalu Rototom Sunsplash po boku takových hvězd jako jsou Stephen, Ziggy a Kymani Marley, Shaggy, Jimmy Cliff a další.

ATTITUDE SUMMER TOUR 2011
21.7. Babel Sound Festival, Fonyódliget, Maďarsko
22.7. Žákovic Open, Trenčianské Bohuslavice, Slovensko
23.7. České Hrady, Švihov
29.7. Benátská Noc, Malá Skála
30.7. Reggae Wodzislaw Slaski, Wodzislaw, Polsko
6.8. České Hrady, Bezděz
9.8. Zach’s Pub, Plzeň
13.8. Grape Festival, Piešťany, Slovensko
20.8. Festival Do Castro, Pantón, Španělsko
21.8. Rototom Sunsplash, Benicàssim, Španělsko
27.8. Rock For Churchill, Vroutek
1.9. Horsefeathers Concrete Jam Vol. 2, Praha
9.9. Pálavské Vinobraní, Mikulov