Novinky

Ray Manzarek a Robby Krieger zahrají v KC Vltavská už zítra

Pořadatelé akcí pod názvem Trutnov in Prague chtějí vzdát hold Jimu Morrisonovi a připravit návštěvníky na blížící se srpnový festival v Trutnově - budou se zde prodávat i vstupenky za mimořádnou cenu.

Z původně samostatného koncertu bývalých členů legendární kapely The Doors se vyklubal a vzniká v Praze malý festival s velkým předfestivalovým setkáním, které bude avizovat i blížící se Open Air Festival v Trutnově.  Ale nejen to. Na tomto setkání vystoupí několik kapel:  třicetičlenný dětský sbor Svatý pluk, kapela, která nepotřebuje elektriku - Marta & Rasputin Band a legendární undergroundové kapely Psí vojáci a Půlnoc. Budou zde k vidění i dobře známé stánky z trutnovského festivalu. Před teepee, které bude postaveno u hlavního vchodu, bude návštěvníky vítat kapela Marta & Rasputin band a každý si zde bude moci zakoupit vstupenky na letos pětidenní Open Air Festival Trutnov za mimořádnou cenu 880,- Kč.

Setkání a přehlídku Trutnov in Prague  budou uvádět legendy českého undergroundu Ivan Martin Jirous, přezdívaný Magor, a František Stárek „Čuňas“. Vyvrcholením pak bude koncert legendárních hudebníků z legendární kapely The Doors, Raye Manzareka a Robbyho Kriegera. Zakladatel The Doors Ray Manzarek slibuje show se všemi nejznámějšími skladbami a vším, co k této kultovní kapele patří. „Celým setkáním chceme vzdát poctu mystifikátorovi a spirituálnímu básníkovi, Ještěrčímu královi Jimu Morrisonovi, který údajně za nevyjasněných okolností odešel před čtyřiceti lety do věčných lovišť, a zároveň připravit návštěvníky na srpnový festival v Trutnově,“ říká k tomu jeden z pořadatelů a zakladatel festivalu v Trutnově Martin Věchet.

I proto budou na tomto pražském koncertě hrát kapely s Trutnovem propojené. „Původně ohlášený samostatný koncert kapely Ray Manzarek and Robby Krieger of the Doors se rozrostl a „zvrhl“ v malý festival, na němž zahrají kapely, které mají blízko k festivalu v Trutnově a  propojují je podobné osudy. Půlnoc, rekrutující se z Plastiků, i Psí vojáci mají svojí historií a osudem k trutnovskému festivalu i příběhu The Doors z českých kapel nejblíže. Navíc Půlnoc prakticky osmnáct let nekoncertuje a hrála tento rok - především na počest Mejly Hlavsy - jen na pár koncertech. Bude se jednat o mimořádné vystoupení. Kapela se opět hodlá uchýlit do půlnočního ticha a nevystupovat. Půlnoc vznikla na jaře 1988, když se po letech pronásledování, šikany a velice sporadických, konspirativních koncertů Plastiků (v letech 1977 až 1981 hráli pětkrát!), naskytla možnost legálně vystupovat, ovšem s jednou podmínkou - změnit název. Část Plastiků odmítla. Touha Mejly Hlavsy však byla po letech konspirací veřejně hrát velmi silná. Zakládá Půlnoc, která se vyznačuje stejně temnou a osobitou hudbou jako Plastici, zní však více syrověji a rockověji, doplněná o ženský hlas Michaely Němcové. Podle slov jejího zakladatele Mejly Hlavsy se měla Půlnoc zaměřovat na místo člověka v tomto světě, i ve světě budoucím. Kapela naposledy koncertuje v roce 1993 a v roce 1997 Mejla Hlavsa znovuobnovuje Plastic People, kteří hrají dodnes.
Psí vojáci, kteří nás v souvislosti s The Doors napadli jako první, si jistě budou rozumět s klávesistou Rayem z The Doors. A kdyby se objevil Jim, věřím, že bychom si s ním rozuměli všichni,“ říká s úsměvem Martin Věchet.

Festival Trutnov in Prague bude prodchnut momenty setkání i mimořádnými koncerty, které připomenou nejen Jimovy časy ale i hudbu, která se stala legendou a ovlivnila nejednu generaci.

Ray Manzarek &  Robby Krieger of the Doors
Středa 13. 7. 2011 od 17:00
Praha, KC Vltavská