Novinky

Open Air Festival nabídne taneční nášup - Shapeshiftzer DJ´s a Nakadia

Hvězdné uskupení Shapeshifter od protinožců za své působení na scéně posbíralo řadu hudebních ocenění a počátkem loňského roku se mu podařilo podepsat smlouvu s jedním z nejvýznamnějších světových drum and bassových labelů Hospital. Shapeshifter na Open Air Festivalu zahrají v pátek DJ set (ve složení DJ a zpěvák) a za gramofony je podpoří mimo jiné česká DJská smetánka – duo Brooklyn a Lindee, DJ Suki a MC Tweety Twizta, DJové Akira a Bifidus Aktif s flétnistou Flautistarem, a dvojka 2K a Win.cent.

Sobota bude patřit house music, funku, jazzu a všem dalším “sexy” rytmům. Hvězdou dne bude indonéská DJka Nakadia. Její DJská kariéra se ubírala po hodně zajímavé cestě. Nejprve začala jako modelka a probojovala se až na soutěž krásy Miss Universe. Koncem devadesátých let ji ale chytla jiná vášeň - DJing. Její sety se nesou na vlně veselé a energií nabité taneční hudby. Svými mixy už Nakadia okouzlila publikum v klubech prakticky po celém světě a na letišti u Panenského Týnce ji čeká česká festivalová premiéra. Po bok se jí postavíDJové Ollgoy, Maceo a Groovyluvah.

Shapeshifter – kluci z jazzové školy umí pořádně vystrčit růžky

Této pětici se od svého založení v roce 1999 podařilo za pouhých pár let podmanit novozélandskou i australskou tanenční scénu. Možná, že za to může z části jejich talent a zapálení pro hudbu, kterou všichni vystudovali v rámci novozélandské Jazz School. Spíš je to ale talent pro tvorbu atmosferického drum and bassu s duší. Už při vydání debutového LP Realtime získali Shapeshifter cenu za nejlepší vydaný počin v žánru elektronické hudby v BNet Music Awards. Tehdy už Shapeshifter jméno Shapeshifter plnilo halové koncerty. A protože scénu u protinožců si už podmanili, dalším cílem Shapeshifter se stala Evropa. V rámci své první šňůry kapela nevynechala nejdůležitější centra taneční scény – Londýn, Rotterdam, a Edinburgh.

Druhé řadové album Shapeshifter neslo název Riddim Wise. Slovíčko „wise“, které znamená moudrost, se stalo pro desku příznačným. Kapela se přiklonila ještě více k atmosferickým a cituplným pasážím, čímž se jí podařilo u publika opět zabodovat a překonat laťku nasazenou svým debutem. Riddim Wise se stalo po vydání v roce 2004 nejprodávanějším albem elektronické hudby v novozélandské historii. Také třetí deska Soulstice z roku 2006 se singlem Bring Change kapelu vystřelila k platinovým prodejům – a to doslova, když platinovou desku na Novém Zélandu získali Shapeshifter pouhé tři týdny po zahájení prodeje.

V roce 2008 už kapelu nemohl ignorovat jeden z nejvýznamnějších drum and bassových labelů světa – Hospital Records. Singly z alba Soulstice, které rovněž vyšlo v Evropě, začali míchat do svých setů přední DJové jako Nu:Tone nebo D-Bridge. Hospital nabídl kapele Shapeshifter smlouvu. Kapela samozřejmě podepsala a její poslední release The System Is A Vampire z loňského roku tak už vyšel po celém světě. Následovalo samozřejmě několik koncertních šňůr po Novém Zélandě, Austrálii, Velké Británii i kontinentální Evropě. A letos se konečně dočkají i čeští fanoušci, Shapeshifter na Open Air Festivalu čeká velká česká premiéra.


Open Air Festival – hudba, sport a zážitky pro celou rodinu

Open Air Festival bude i v roce 2011 odpovídat na nejčastější přání českého festivalového publika. 11. - 13. srpna 2011 se v Panenském Týnci můžeme těšit na Chemical Brothers, kteří do České republiky přijedou představit novou desku. Kapela Goose do Česka přijede se svou electro-rockovou show vůbec poprvé. Chybět nebude ani Interpol, reprezentující špičku indie rockové scény v New Yorku. Fanoušci „emo“ music si přijdou na své při koncertu Good Charlotte (USA). Porci elektroniky dodají také skvělí britští mistři v oboru – kapela Leftfield a DJ A Skillz, taktéž z Velké Británie. Noc prozáří také sety Shapeshifter DJs z Nového Zélandu a thajské DJ Nakadia. Show svých oblíbenců si vychutnají i fanoušci českých kapel jako Kryštof, J.A.R., Skyline, 100°C, Tata bojs, Kryštof, Mig 21, Nightwork, Sto zvířat, Sunshine a dalších. Zvučná jména budou samozřejmě na programu i nadále přibývat.
 
Mimo hudbu a tanec se může celá rodina pobavit sportovními aktivitami, divadly, workshopy nebo atrakcemi pro děti. V areálu vyroste mobilní posilovna Holmes Place, instruktoři budou protahovat návštěvníky lekcemi zumby a aerobicu.