Novinky

Open Air Festival odhalil obří sportovní a adrenalinovou zónu

Adrenalin vyplaví “úlet” na obří 15metrové Air Drive Bungee trampolíně, děti si vyzkouší klokaní skoky na dětských trampolínách nebo v obřím nafukovacím hradě ve tvaru auta. Cyklo trenažér, ski trenažér a veslařský trenažér, to je trojice nástrojů, které z hudebních fanoušků “vyrobí” téměř profesionální sportovce. Dost neobvyklou zábavu si užijí i nadšenci do architektury, kteří si mohou vyuzkoušet stavbu obřího sloupu z pivních bedýnek s jištěním na laně. “Drsňáci” prokáží svou nebojácnost při bungee runningu od terénního auta. Kreativní povahy určitě zamíří ke Grafitti Wall, kde se sprejem v ruce vytvoří nejroztodivnější tvary a křivky, nebo na Alpine Pro Creative Workshop, kde si vyrobí tričko ve vlastním designu. Fanoušci videoher určitě neminou Xbox koutek, kde si pomocí pohybových senzorů Kinect mohou vyzkoušet téměř libovolný sport ve virtuálním světě. Kadeřníce a vizážista u Adrenlin Hair Cut vám navíc vyčaruje na hlavě nejšílenější styl za pouhých pár desítek minut. Sportovní závisláci se budou moci vybít i v mobilní posilovně Holmes Place. V Yellow Point zóně budou festivaloví návštěvníci sedlat nejrůznější stroje - od čtyřkolek, přes segway vozítka a kola. Nasednout budou moci i do helikoptéry.

Divadelní program se rozrůstá

Vedle fenomenálních herců ze stand up show Na stojáka se do Panenského Týnce chystají i další divadelníci. Rodiny s dětmi budou mít i letos o zábavu na letišti u Panenského Týnce postaráno. Pohádku o třech kamarádech - veverce, slonovi a mravenci, uvedou herci z Divadelní společnosti Kulich. “Mravenec, slon a veverka spolu bydlí. No, tedy bydlí... Oni se snaží, ale občas se jim moc nedaří. Slonovi je totiž všechno malé, mravenci zase velké a chudák veverka, aby je pořád usmiřovala,” popisuje divadelní spolek ve zkratce děj představení. Co si ale mravenec se slonem počnou, když se jejich velká kamarádka veverka ztratí? “Těm dvěma prostě nezbyde než veverku najít a zahránit,” dodávají herci. Mravenec, slon a veverka přiskotačí do MF DNES stage v závěrečném dnu festivalu, tedy v sobotu 13. 8.

Open Air Festival bude i v roce 2011 odpovídat na nejčastější přání českého festivalového publika. 11. - 13. srpna 2011 se v Panenském Týnci můžeme těšit na Chemical Brothers, kteří do České republiky přijedou představit novou desku. Kapela Goose do Česka přijede se svou electro-rockovou show vůbec poprvé. Chybět nebude ani Interpol, reprezentující špičku indie rockové scény v New Yorku. Fanoušci „emo“ music si přijdou na své při koncertu Good Charlotte (USA). Porci elektroniky dodají také skvělí britští mistři v oboru – kapela Leftfield a DJ A Skillz, taktéž z Velké Británie. Show svých oblíbenců si vychutnají i fanoušci českých kapel jako Kryštof, J.A.R., Skyline, 100°C, Tata bojs, Kryštof, Mig 21, Nightwork, Sto zvířat, Sunshine a dalších.

Mimo hudbu a tanec se může celá rodina pobavit sportovními aktivitami, divadly, workshopy nebo atrakcemi pro děti. V areálu vyroste mobilní posilovna Holmes Place, instruktoři budou protahovat návštěvníky lekcemi zumby a aerobicu.

To vše s možností nákupu vstupenek v rámci včasného předprodeje s výhodnou cenou 1090 korun v síti TicketPro.