Novinky

COLOUR MEETING – festival pro celou rodinu u poličských hradeb

Idea festivalu zůstává neměnná – nabídnout návštěvníkům kvalitní českou i zahraniční hudbu, představit nejen známé a osvědčené hudebníky, ale také překvapit a obohatit hudební i společenský rozhled všem příchozím. Colour Meeting se profiluje jako festival pro celou rodinu. Připraven je proto i bohatý doprovodný program ve formě divadel, workshopů, výstav a prezentací, nechybí ani dětský koutek či čajovna.
Ve středu 20. července bude v rámci projektu Poličské kulturní léto jako předskokan festivalu promítnuto letní kino Milionář z Chatrče v prostorách zahrady Centra Bohuslava Martinů. Další festivalová lahůdka následuje ve čtvrtek 21. července u poličských hradeb - stínové divadlo Šťastný princ.

Hlavní program festivalu pak odstartuje u hradeb v pátek 22. července od 18:00 hodin vystoupením domácích Teikk & Patrik Čawoo. Následovat budou brněnští Bioorchestr a Ty Syčáci s Pavlem Vášou. Hvězdou pátečního večera bude světoběžník Phil Shoenfelt s česko-londýnským seskupením  Southern Cross. Sobotní brány Colour Meetingu se otevřou ve dvě hodiny, kdy začne maraton divadelních a hudebních produkcí – dámské Čokovoko, životem protřelá Vltava, výtečné Segundo, česko-jemenský Al-yaman, Tomáš Kočko s Orchestrem a mnoho dalších. Divadlo Bořivoj a Honza Hrubec nabídnou divadelní představení pro děti i dospělé.

Tradiční součástí festivalu jsou i výstavy, přímo v areálu festivalu proběhne výstava Mezinárodní rada babiček, kterou zajišťuje Ekocentrum Skřítek. V prostorách CBM je k vidění celý červenec Multi-kulti výstava, která přibližuje sedm minorit žijících na území ČR - jejich tradice, zvyky a náboženství. V průběhu sobotního dne jsou připraveny i workshopy: Pet-art, výroba produktů z vlny pod vedením Momo Chrudim i tvorba buttonů a malování triček. Prezentovat se budou občanská sdružení a obchůdek s keňskými výrobky, Standa Miler přiblíží svoje cesty s Eko-autem.

Konec července v jedinečném prostředí poličských hradeb u Synského rybníka bude nabitý hudebním, divadelním i výtvarným potěšením a zábavou. Každý si přijde na své. Výborná kuchyně, příjemné zázemí a prostředí pro celou rodinu, slibuje příjemné zážitky pro všechny příchozí.

Více informací na www.colourmeeting.cz.