Novinky

Tauron Nowa Muzika - další skvělý festival v Polsku

Soupiska letošního ročníku je opravdu omračující: Amon Tobin představí ISAM, přijede Apparat Live Band, zahrají Modeselektor a mezi velká jména patří i slavný britský producent Gold Panda. Loni účastná Marry Anne Hobbes, matadorka Radia 1 (BBC), má letos na starosti celou jednu scénu a doveze tento sound: Darkstar, Boxcutter, Oris Jay, Roska, Instra:mental.

Festival zahájí Lamb, po pětileté pauze v roce 2009 vzkříšená legendární dvojice producenta Andyho Barlowa a nádherné Lou Rhodes, která představí novou desku 5. Zakončovat bude soulový Jamie Woon na pomezí R&B a tanečních rytmů. A mezitím? K slyšení a vidění bude vše od pop elektroniky až k technu, minimalu a housu: trip-hop, jungle, minimal techno, funk, ambient (zastoupený čerstvě ohlášenými Mount Kimbie) i úleťáci typu Matiase Aguayoa. Dále je třeba jmenovat Walls, čarokrásnou Emiku, extrémistické sdružení Bonaparte, Pearson Sound nebo novou Noviku, známou ze spolupráce se Smolikem, polskou kultovní vokalistku druženou s housem a downtempem. Samozřejmě platí, že pro fajnšmekry orientované severně bude k shlédnutí i polská nezávislá alternativa: přijede absolutně vrcholný pionýr elektroniky Jacek Sienkiewicz a speciální projekt Wojtka Mazolewského Niewinni Czarodzieje.

Festival je doporučen i těm, kteří polovinu jmen neznají, už jen pro jeho umístění: v areálu je co obdivovat, jak z hlediska památkového zázemí historického industriálu, tak ze strany organizační dotaženosti. Luxusní relax zóny, dostatek veškerého zařízení, dvě hlavní a jedna dj´s scéna a všechny s neuvěřitelným zvukem, asi nejlepším, co jsem doposavad slyšela.

Festival startuje ve čtvrtek 25. 8., končí v neděli 28. 8. 2011. Lístky jsou stále k dostání na ticketpro.pl nebo ticketportal.pl, a to i v jednodenní variantě; další informace najdete na oficiálním webu festivalu.

Text: Veronika Mikulová

Foto: areál festivalu