Novinky

Čokovoko mají nové video, vyrážejí na turné a hledají dobrovolnice

"Klip k této písničce jsme nechtěli, teda já ne, protože ji nemám ráda, ale bratr říkal, že ho udělá, tak ho udělal. Jsou tam hlavy lidí, kteří jsou propojeni se ctí a ne štěstím, např. Janáček Leoš (kvůli tomu, jak mu umřely děti), Cindy Crawford (kvůli jejímu cvičení na terasách mrakodrapů a rozpadlém vztahu s Richardem Gerem)a Michael Jackson (kvůli tomu, jak hodně nakupoval lampy a opice, ale stejně mu to nepomohlo). Na konci mělo všechno původně vybuchnout, ale to by vyznělo nihilisticky, což je už překonaný trend, tak tam místo toho naběhnou koně - tj. metaforická důvěra v harmonii přírody," říká ke klipu Zuzana, která dále fanynky Čokovoko vyzývá k účasti na dalším připravovaném klipu ke skladbě Dredař: "Tuto skladbu mám moc ráda a klip k ní bychom měli dokončit ještě během prázdnin. Půjde o klip s opravdovými mluvícími hlavami, proto hledáme dobrovolnice - paní nad čtyřicet, nejlépe z Brna, které si text pamatují a byly by ochotny se k tomu propůjčit," dodává.

Naopak Adéla má píseň Štěstí ráda: "Mám ji ráda, stejně jako spoustu jiných věcí, protože jsem se narodila jako optimistka. Animace v písni si každý může vyložit po svém. Například já mám s Cindy Crawford velmi úzký vztah, kdy jsme spolu v pubertě cvičily čtyřikrát týdně, Madonnu poslouchaly holky z volejbalu, takže pak i já, a předmaturitní čtení Kafky zpestřilo povinnou četbu. To, co je pro některé ironie, může být pro jiné opravdové štěstí. Klidně si místo koní dosaďte dítě nebo řízek. A co se klipu Dredař týče, nemějte strach, tělo bude animované," říká. 

Čokovoko vyráží na letní turnéDva akordy a žádná pravda, na němž neminou ani 19. ročník partnerského festivalu Beseda u Bigbítu - 5. - 6. 8. v Tasově u Veselí nad Moravou.

Zastávky turné Dva akordy a žádná pravda:
29/6  - Hradec Králové - Festival evropských regionů
02/07 - Litoměřice, Litoměřický kořen
03/07 - Praha, Cross Club
04/07 - Chrudim, Yanderov festival
05/07  - Újezd u Rosic, Hudební jarmark
08/07 - Cheb, Galerie G4
22/07 - Uherské Hradiště, LFŠ
23/07 - Polička, Colour Meeting 2011
23/07 - Mikulov, Národy Podyjí
06/08 - Tasov, Beseda u Bigbítu
12/08 - Praha, klub P.M.
13/08 - Hrušová, Česká hospoda
17/08 - Brno, Nádvoří Staré radnice
20/08 - Mikulov, Eurotrialog
25/08 - Praha, Café V lese
23/O9 - Semily, Rokabar
30/09 - Jablonec nad Nisou, Rampa
1/10 Brno - Hostování, Kavárna Trojka
05/10 - Praha, Rock Café
8/10 - Písek, Pí local club
20/10 - Ústí nad Labem, Experimentální prostor Mumie
22/10 - Aš, Klubíčko
4/11 - Tábor, Orion Music Club