Novinky

Zutro – CVJ? EP

ZutroZutro – CVJ? EP
5 skladeb / 17 minut, Noise Assaul Agency Budweiss

„Vedle tebe ty krávo nemůžu bejt nikdy starej“. Jihočeský kapely spojuje – aspoň v mý hlavě – pár věcí. Především: všechny uměj hodně dobře hrát (což ale někdy může bejt dost na škodu). Zvlášť v poslední době se ty noty z jihu sypou leckdy šíleným tempem (Synergy). A další společná jižní věc? Parádní texty. Na to dovedu bejt přísnej jako blázen. A vypadá to, že po Deverově chybě je Zutro další exkluzivní zdroj krátkejch a skvělejch sloganů, ideálně zapuštěnejch do neustále se proměňující hudby.

Zutro je trio, na CVJ? je pět skladeb a celý EP má moc hezkej a originální obal – sežeňte si to, nebudu se tu rozepisovat o něčem, co byste si měli koupit. Zvuk kapely? Suverénní a živelnej. Napadají mě kapely jako Don Caballero, That Fucking Tank, znova Deverova chyba nebo Hella – ale to píšu jen pro snadnější orientaci. Hlavní trumf Zutro spočívá v tom, jak dovedou mistrně kombinovat minimalistický a hypnotický riffy s rytmicky náročnou stavbou skladeb. V těch nejlepších chvílích tahle kapela zní, jako kdyby hrála dvě písničky najednou: první úplně jednoduchou až primitivní, druhou šíleně složitou a členitou. A dohromady to zní skvěle. Jedna polovina pro srdce, druhá pro mozek. Není to ale žádná schizofrenie, právě naopak. Zvuk Zutro je v tomhle fakt hodně originální a překvapivej. Notama se tu nijak neplejtvá a když jo, má to svůj účel a význam.

CVJ? beru jako příslib větší příštích, na který jsem natěšenej. Celkovej dojem z EP mírně kazí jen závěrečnej anglicky zpívanej track a předvídatelný kytarový šmrdlání na začátku „Tempa“. Jinak je to parádní nahrávka hotový kapely, která je připravená na velkou desku. A ta by měla bejt hodně dobrá.

70 %

navštivte a poslechněte si:
www.myspace.com/zutro