Novinky

UJD opět opráší songy F.P.B., v Akropoli s nimi vystoupí i Zuby nehty

V sobotu 18. září v Akropoli opět ožijí písně legendárních F.P.B.. Jako už několikrát předtím je zahrají současní členové jejich přímých následovníků Už jsme doma, posílení o někdejšího kytaristu obou formací Romka Hanzlíka. Jako hosté se představí Zuby Nehty.

F.P.B.Jedna z nejlepších a především nejoriginálnější domácích punkových skupin vůbec se zformovala v roce 1980 a domácí scéně zazářili spojením punkové přímočarosti s vlivy tehdejší alternativní scény a českou i světovou poezií. Kvůli utajení a režimním koncertním zákazům vystupovala též pod názvem „Čtvrtá cenová skupina“. Sestava nejplodnějšího období F.P.B. (1981 – 1986) byla Miroslav Wanek (basa, zpěv), Romek Hanzlík (kytara, zpěv), Milan Nový (bicí). V polovině osmdesátách let Wanek a Hanzlík přešli do skupiny Už jsme doma, tím F.P.B. v roce 1986 zvolna zanikli.

V původním obsazení se pak F.P.B. objevili na krátkou dobu v roce 1990, kdy také natočili skvělou desku "Kdo s toho, ten toho". Ta se spolu s mnoha koncertními záznamy a bonusy stala součastí retrospektivního 3CD boxu Kniha přání a stížností, který vyšel na značce Malárie.

V roli hostů vystoupí skupina Zuby Nehty, která - ať už pod tímto názvem nebo jako Dybbuk - patřila k dlouholetým souputníkům FPB i Už jsme doma. Zuby Nehty vznikly na přelomu let 1987/1988 ze sestavy rozpadajícího se Dybbuku, nejprve jako smíšená a později opět jako dívči, či spíše dámská skupina. Za dobu svojí existence odehrála stovky koncertů v různých sestavách, natočila čtyři řadová alba (Utíkej, Král vysílá své vojsko, Dítkám a krátce před koncem Loď Odplouvá) a bezpochyby patřila mezi to nejlepší, co se na domácích klubových pódiích v devadesátých letech mihlo.

navštivte a poslechněte si:
www.myspace.com/uzjsmedoma
www.uzjsmedoma.com
F.P.B. - klip Ulice

přečtěte si a podívejte se:
Fotografie z archivu: UJD hrají F.P.B.
F.P.B. – Kniha přání a stížností