Novinky

Laura Gibson and Ethan Rose - Bridge Carols

Laura Gibson and Ethan RoseLaura Gibson and Ethan Rose - Bridge Carols
9 skladeb / 34:49, Baskaru

Portlandská folková písničkářka Laura Gibson a ze stejného města pocházející multiinstrumentalista a elektronik Ethan Rose ve službách křehkých písní pod jednou střechou. Celý koncept alba Bridge Carols se odvíjí od jemného Lauřina vokálu, který se v mnoha momentech blíží výrazu islandské hudební královny Björk. Nemyslím si ovšem, že se jedná o plagování. Laura s vokálem bezpochyby hodně pracuje, ale s jeho barvou nic neudělá. Navíc je tu ta inteligentní hudba. Zvláštní, neexcelující, nenápadná a přesto osobitá.

Propojení obou hudebníků je netypické, zatímco Laura je ta, okolo níž se vše točí, jako planety kolem Slunce, Ethan se musel hodně podřídit, nesobecky nevyčnívat a posloužit celku. Výsledek nasvědčuje tomu, že s potlačením ega neměl zásadní problém a bezpochyby to nakonec bylo ku prospěchu alba. Díky tomu mohla vzniknout tahle nádherná intimní deska, která plyne bez zádrhelů, má jednotící linii a pro své experimentální směřování se nepotřebuje balzamovat v nudné repetitivní bezvýchodnosti rádoby avantgardních nahrávek. Nicméně bez posluchačova vkladu, tedy pozorného a zaníceného poslechu, zůstane deska v půli cesty k pochopení.

Natočit pomalou introvertní desku s omezenými prostředky a bez zaměření na prvoplánovou chytlavost, aniž by vás unudila k smrti, to je úkol pro zkušené hudebníky s konkrétní vizí. Laura Gibson a Ethan Rose jimi bezpochyby jsou. Důkazem budiž Bridge Carols.

75 %

navštivte:
www.bridgecarols.com

poslechněte si:
www.myspace.com/lauragibson
www.myspace.com/ethanrose