Novinky

Volant - Hogo Pogo

VolantVolant - Hogo Pogo
12 skladeb / 38:38, Cecek Records

Rukopis je možná silné slovo, jelikož by mohlo navádět k myšlence, že prezentovaná čtyřicetiminutovka je alespoň náznakem svojská a originální. A zde by došlo k fatálnímu omylu. Hogo Pogo je deska, která koketuje s odlehčeným punk rockem šmrnclým ska prvky, tedy hudební kombinací, která není ničím překvapivá a na české scéně, kde zatímco jedna podobně zaměřená kapela zanikne, další dvě vzniknou, tak nemůže vybočit z řady.

To ovšem zcela evidentně není ambice Volantu. Z celé jejich prezentace, ať již živé či studiové, je cítit nadhled a pohoda, což je v daném případě zásadní. Kluci si ani na žádné umění nehrají, evidentně dělají pouze to, co je baví, a že se najdou i tací, kteří jsou naladěni na podobnou notu a rádi se s pardubickými zatočí do kolečka, to je jen vítaný fakt.

Více než cokoli jiného je ze všech písní na desce cítit kelímkové pivo, vůně trávy a pohoda letních festivalových dní. Zde věřím, že mohou skladby působit dobře, jako kulisa k příjemnému nicnedělání, nicméně na domácí poslech bych měl asi milion lepších kandidátů. A to právě díky naprosté zaměnitelnosti, všednosti a absenci silnějších momentů.

Volant sice umí složit i celkem pěkné, nenáročné písničky s prostými leč příjemnými melodiemi, jako například Ožeň se Honzo, ožeň se či Čarodějka, baví mě i jemnější Zdražili máslo, zdražili jitrnice s decentní melodickou linkou, využití saxofonu je chvílemi příjemné zpestření, chvílemi působí spíše jako tápání, i zpěv hostující Veroniky Chládkové nakonec mile překvapí, ale jako celek mi stále vychází slabý průměr, který asi nemůže přesvědčit nikoho krom vyložených fanoušků punk rockové, potažmo ska muziky.

45%

navštivte:
www.volant.cz

poslechněte si:
www.bandzone.cz/volant

Michal Novák - autor je redaktorem e-zinu Marast jak cyp