Novinky

Barricade - Urban Chaos

barricadeBarricade - Urban Chaos
12 skladeb / 40:07, Cecek Records

Dá se předpokládat, že natolik vyhraní a zkušení muzikanti, kteří se již téměř čtvrt století motají okolo hard core/ punk/ metalové komunity, mají pevnou vizi toho, co chtějí dělat. Na desce Urban Chaos tak nenaleznete vůbec nic nečekaného, překvapivého nebo neslyšeného. Pro někoho bohudík, pro jiného bohužel. Pravda je taková, že ačkoli jsou všechny riffy ohrané, postupy průhledné a v rámci žánru naprosto tradiční, minimálně v kontextu české scény potěší profesionalita a hráčská zručnost.

Barricade si naprosto na nic nehrají, tím spíš ne na nějaké hudební revoluce. Milují klasické NYHC a z jejich hudby je to znát, jelikož právě veteránům amerického hard coru, Sick of It All především, je hudba kroměřížských muzikantů nejblíže. Mnohokrát budete mít pocit, že jste podobný motiv již slyšeli, do zblbnutí se střídají houpavější rytmy s energicky nakoplými hard core/punkovými úprky, krom agresivního řevu si užijete i nutnou porci singalongů, ale pokud nehledíte na originalitu a chcete pouze porci ryzí old schoolové klasiky, budete určitě spokojeni.

Důležité je, že profesionální hudební výraz jde ruku v ruce s podařenou produkcí, která dodává nahrávce potřebnou razanci a tah na branku. Líbí se mi i hlavní vokál, jež bývá často kamenem úrazu podobně zaměřených kapel. Ničím nepřekvapí, ale má potřebnou sílu a uvěřitelnost.

Urban Chaos je kompaktní nahrávka, která je poctou klasickému hard coru. V celosvětovém měřítku se nedá hovořit o ničem, co by vybočilo z řady či mělo nějaké výrazné trumfy v rukávu, nicméně skalním fanouškům žánru ji můžu s čistým svědomím doporučit.

65 %

navštivte a poslechněte si:
bandzone.cz/barricade

Michal Novák - autor je redaktorem e-zinu Marast jak cyp