Novinky

Peťo Tázok & Karaoke Tundra – Neuveriteľne smutný album

Peťo Tázok & Karaoke TundraPeťo Tázok & Karaoke Tundra – Neuveriteľne smutný album
22 skladeb / 58:54, Starcastic

Mluvim o tom, že jestli někdo bydlí ve městě, tak má zákonitě sousedy a jestli chce intimně poznat právě dospělou Ingrid, musí počítat s pouliční smrtí. Remixová sbírka s označením Neuveriteľne smutný album stojí rozkročená stylově ako felíniho krajčiarky a vlahá míza přístupů proudí ve starých žilách přirozeně.

Jestliže Album je temné, futuristicky civilní a vzdouvá se jako tichá hyperbola současného mikrosvěta (žádné makro v globální lži neexistuje), NSA přináší více barev a posouvá jednotlivé částečky do zdánlivě veselejší polohy. To lze očekávat od naturelu královéhradeckých DVA (nezvykle posmutnělí) nebo slovenských indie-popařů Dope Aviators. Ale jarní obleva je dočasná a v pozadí je stále skřípavý rapír Tázoka. Osvěžením jsou i taneční předělávky jako syntezátorový drum´n´bass Sonic Cat nebo osmibitový jungle Ear Drum Kru, očekávaný breakcore Ježíš táhne na Berlín se nekoná, jeho práce je delikátnější, hustý a pomalý breakbeat.

„Vraj to nikdy neskončí a tak sa bojím nocí a dní a toho žeravého kotúča nad mestom“, zdálo by se, že remixy přebijí nejen původní Tundrovu produkci, ale hlavně texty Peťo Tázoka, buď je vypustí, nebo zkrouhnou. Ale drvivá vetšina je ponechává coby kůl, kolem kterého roztáčí elektronické tance, stále vyniká síla vypravěčská zkratky a excentrická flow skřehotavého stínu.

Side9000 připomenou tuzemské WWW (kde jsou?), ale jejich track se vyvine v jakousi dub-housovou mutaci. Fakin hipi remix představuje alternativní soundtrack k animovanému Clouzotovi, který zabloudil do tmy, slovenská nádej Foolk staví na kontrastu jemné melodie a neotřelých, poškrábaných samplů, Peko změkčuje sázkou na klarinet a desku završuje, zvyšok je história.

V hlavě uvízne odcizený techno minimal shit Machine Funck, takřka floexovský remix od Sporto, skvělé navršený a klaustrofobní Zdeno Ibalgin od prof. Neutrina a zejména Noisecut a jejich ponuré a hutné elektronické pláty s hromadou vysamplované drobotiny.

Ani bych snad nemluvil o tom, jak dopadl česko-slovenský mač, protože vítězem zůstává silná Tázok-Tundrova látka, od které lze odcházet, nikoliv odstřihnout.

80 %

navštivte a poslechněte si:
www.myspace.com/karaoketundra
www.myspace.com/petotazok