Novinky

David Kraus

David Kraus

Držíme ti palce, Davide...

David Kraus
vydává Sony Music Bonton, 2002, 11 písniček dlouhých 50 minut a 1 sekundu

Kupte si nové CD Davida Krause na Vltavě.

Upřímně řečeno byl jsem vůči tomuhle albu zpočátku hodně skeptický, slyšel jsem kdysi přílohu k nejmenovanému ženskému lepšímu časopisu, kde pokud mě paměť neklame, měl David Kraus své hity umístěny na celém jednom CD. Tahle deska by asi nevyšla, kdyby nebyl David synem svých rodičů, ale na druhou stranu by bylo na tomhle světě o zábavu méně.

K hudební a instrumentální složce alba nelze vytknout snad ani jednu chybičku. Nápadově zajímavý a vkusně udělaný melodický pop, zahraný s lehkostí. Není to vůbec přeplácané a nezbývá než se těšit na živé provedení (22. května v pražské Akropoli a pak taky nějaké festivaly).

Za hudbou poněkud pokulhává Davidův zpěv. V místech, kde opouští jistotu jakéhosi způsobu deklamačního zpěvu, mu to kapánek ujíždí. To ale dodává docela atmosféru jeho velmi neotřelým textům. I když asi ne každému sednou. Pokud si v nich člověk najde podle mě velmi osobitě pojatý humor, bude se ohromně bavit. Samozřejmě někomu zase tyto texty připadnou hodně stupidní (občas to asi tak je). Vcelku sympatická je upřímnost těchto textů a vlastně přímé oznáčení hlavních aktérek příběhů písniček.

Celé album je o tom nejpřímějším vyznání se ze všech svých proběhlých, ale i pouhých vytoužených vztahů (vymyká se Morče a Posed). Spousta mladých jinochů určitě prožívá spoustu podobných příběhů a tužeb, tak proč to nehodit na desku.