Novinky

Večírek Freemusic.cz, 12.4., hospoda Na Slamníku

Večer načínal Totální výprodej koberců z Varnsdorfu. Ostatně kapela se díky Blionovi - maskotovi, showmanovi a tanečníkovi a kdo ví co ještě v jedné osobě - se umí uvést s dostatečným vkusem i důrazem sama. TVK produkují veselý upřímný šramlík s akordeonem a trumpetou a svéráznými, a občas i dost pikantními texty (posuďte sami na webu kapely). Prvním z vrcholů večera byla skladba Nalejvaný rumy, při které Blion do sebe v hlubokém záklonu obrátil dnem vzhůru litrovou!!! láhev rumu (i když, jestli byl pravý, divím se, že byl během večera ještě ve formě). Samozřejmě nemohla chybět již zaběhlá filmovka Jednou si nechám narůst knír, pořádnýho mrožáka .... . Koberce to zkrátka pěkně rozpálili a není divu, že je prostý lid nechtěl z pódia propustit. Ale po několika pokusech o konec přece jen muselo dojít i na další kapelu.

Monty Pičusův létající pes je tvrdým jádrem Neočekávaného dýchánku a tak se při indispozici zpěvačky Zuzany celkem předpokládaně stal náhradníkem. Tedy jak se ukázalo velmi důstojným náhradníkem. Frontmanem MPLP je Tomáš Zika zvaný Pičus, který je majitelem značného osobního charismatu a v uvádění skladeb a proslovů nemá široko daleko konkurenci. MPLP prý skoro vůbec nezkouší a je to občas dost poznat, na druhou stranu tak kapela působí hodně autenticky a upřímně. Rockový zvuk kytar doplňují dvouhlavou dechovou sekcí a v jejich rozervaných písních se to jenom hemží psanci, námořníky a jinými pochybnými existencemi. Odezva od rozjetého publika byla ještě vřelejší a dost často přilákala i navštěvníky z místností za chodbou. Tou dobou už bylo v sále jako na Sahaře a tak chvilka vydechnutí přišla vhod.

Po lehkém občerstvení okoupila pódium lehce obměněná sestava MPLP pod názvem Zloději koní a velmi rychle dorovnala právě tichem uvadající atmosféru. Po několika původních písních se kapela jala vyplnit poslední desítky možných minut řadou převzatých věcí Iggy Popem začínaje a Jimi Hendrixem konče (to se musely zdát v noci pánům z OSy pěkné sny).

Myslím, že tenhle večer se vyvedl náramně do krásy. Spousta skvělé hudby, prima atmosféra (stékala v podobě potu po zádech), pivní mok byl docela lahodný a příjemně vychlazený, snad se už nemusím pokoušet šroubovat ještě další klady. Jak se praví, kdo tam byl, ví o čem mluvím a kdo ne, může jenom závidět.

Totální výprodej koberců
Monty Pičusův létající pes